A-klasa. Błękitni Stare Pole w meczu na szczycie lepsi od Wisły Korzeniewo [ZDJĘCIA]. Dzięki temu awansowali na fotel lidera

Po przedostatniej kolejce rundy jesiennej w czwartej grupie A-klasy Błękitni Stare Pole awansowali na pozycję lidera. W bezpośrednim pojedynku odebrali ją Wiśle Korzeniewo.

Mecz był zacięty i prowadzony w dobrym tempie. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili po bramce Patryka Szramki. W drugiej połowie Wisła miała szansę na wyrównanie, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Błękitnych uratowała poprzeczka.

Potem groźniejsze sytuacje stworzyli miejscowi. Spokojnie te akcje powinni zamienić na bramki. Najpierw Szramka wpadł z piłką w pole karne i uderzył z ostrego kąta w boczną siatkę; podanie do stojącego na 5 metrze i zupełnie niekrytego Tomasza Grabowskiego byłoby lepszą opcją. Kolejną szansę miał Jakub Witkowski, jednak w dogodnej sytuacji w polu karnym przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Drugiego gola Błękitni strzelili na kilka minut przed końcem po rzucie karnym, którego na raty wykorzystał Kamil Piotrowski. Bramkarz obronił jego uderzenie z 11 m, ale przy dobitce był już bezradny. Pomocnik zespołu ze Starego Pola naharował się w tym meczu w środku pola, więc ta bramka na pewno jest dla niego jakąś nagrodą.

"Jedenastka" została podyktowana po faulu na Grabowskim, który zrobił przebieżkę z piłką od połowy boiska, a obrońca gości powstrzymał go dopiero ostrym wślizgiem od tyłu w nogi. Po tym zagraniu Wisła kończyła spotkanie w dziesiątkę. Mimo to, niewiele brakowało, by zdobyła bramkę. Po rzucie rożnym i zamieszaniu gospodarze wybili piłkę z linii bramkowej.

Błękitni kosztem wiślaków awansowali na 1 miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Sebastiana Cierlickiego zrównali się punktami z drużyną z Korzeniewa, ale rywale rozegrali o jeden mecz mniej.

WIDEO. Błękitni Stare Pole - Wisła Korzeniewo. Bramka Kamila Piotrowskiego na 2:0