A-klasa. Derby powiatu malborskiego dla Nogatu. W zaległym meczu malborczycy pokonali Skrę

A-klasowe drużyny zakończyły rundę jesienną, ale 14 listopada cztery drużyny jeszcze odrabiały zaległości. W Malborku na sztucznej murawie przy Toruńskiej doszło do derbów powiatu między Nogatem a Skrą Kończewice.

Ostatnia kolejka - tak formalnie - została rozegrana w weekend 7-8 listopada. Wtedy na trudny teren do Waplewa Wielkiego pojechali Błękitni Stare Pole, ale chociaż rywale zaliczają się do czołówki, to goście nie pozostawili im złudzeń już w pierwszej połowie. Staropolanie po bramkach Sebastiana Karlaka, Kamila Piotrowskiego i Konrada Kotowskiego prowadzili do przerwy 3:0. W drugiej części spotkania nie zdołali już powiększyć dorobku, ale też kontrolowali sytuację i stracili tylko jednego gola.

Po tym meczu drużyna ze Starego Pola zajmowała pozycję lidera (37 pkt), ale tylko do środy, gdy Wisła Korzeniewo rozegrała zaległe spotkanie z Mewą Gniew, pokonała ją 4:3 i z 40 pkt została mistrzem jesieni. Bez względu na to, Błękitni spędzą przerwę zimową z dość bezpieczną przewagą 7 punktów nad trzecim miejscem, które zajmuje Rodło Kwidzyn. Do V ligi awansują dwa pierwsze zespoły.

Tydzień po tygodniu dwa pojedynki derbowe rozegrał Nogat Malbork. Najpierw 7 listopada dał sobie radę na wyjeździe z Deltą Miłoradz (2:1). Gospodarze prowadzili po trafieniu Mateusza Pogorzelskiego, ale potem Grzegorz Kulik i Marcel Kępiński przesądzili o ważnych trzech punktach dla Nogatu. Wynik mógł być niespodzianką, bo malborczycy wcześniej spisywali się mocno „w kratkę”.

Nogat poszedł za ciosem 14 listopada. W sobotę w zaległym meczu 4 kolejki pokonał na sztucznej murawie przy ul. Toruńskiej Skrę Kończewice 3:0 (1:0). Bramki zdobyli: Wojciech Kuzikowski, Marcin Jarząbek i Piotr Dajer.

Drużyna z Malborka skończyła rundę jesienną na 11 miejscu (18 pkt), Skra - na ostatnim (5 pkt). Delta jest szósta (23 pkt).