A-klasa. Nogat Malbork - Jurand Lasowice Wielkie 0:3 [ZDJĘCIA]

RK
Nie było niespodzianki w derbach powiatu malborskiego w czwartej grupie A-klasy. Nogat Malbork (9 miejsce w tabeli), występujący w roli gospodarza, przegrał w sobotę 0:3 z Jurandem Lasowice Wielkie (5 miejsce).

W meczu, który został rozegrany na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Toruńskiej w Malborku, przewaga Juranda nie podlegała dyskusji. W pierwszej połowie, grając z wiatrem, lasowiczanie stworzyli kilka sytuacji bramkowych. Między innymi Przemysław Kolor trafił w słupek, uderzając zza pola karnego.

Jedyna bramka do przerwy padła po rzucie rożnym. Piłkę wrzuconą na krótki słupek do siatki skierował z bliskiej odległości Paweł Jabłoński. Po przerwie goście z Lasowic nie pozostawili złudzeń Nogatowi, zdobywając jeszcze 2 bramki. Na listę strzelców wpisali się Przemysław Kolor i Paweł Majka (za stroną jurand.futbolowo.pl).

Piłkarze A-klasy kończą w niedzielę 22 kolejkę spotkań. Błękitni Stare Pole, wicelider tabeli gr. IV, grają na wyjeździe z Zielonymi Marzęcino.

Następna seria spotkań odbędzie się w Boże Ciało - 30 maja. Z naszych drużyn u siebie zagra tylko Jurand, który o godz. 17 podejmie Sokoła Mareza. Nogat zagra w Pinczynie z Meteorem, a Błękitni w Pelplinie z liderem, Centrum.