Bieg, rower, bieg... Marcin Waniewski czwarty w Duathlonie Przodkowo 2016

J.S., rk
Tuż za podium w Duathlonie Przodkowo uplasował się mieszkaniec Malborka, Marcin Waniewski. Startował na dystansie krótkim i miejsca na "pudle" zabrakło niespełna dwóch minut.

Skomplikowane pętle biegowe po ulicach miejscowości, na stadionie i wokół jeziora, atrakcyjna trasa szosowa dla rowerzystów, a do tego niezwykle serdeczna atmosfera - tak prezentował się duathlon w Przodkowie. Organizatorzy skrócili nieco dystanse rowerowe - zamiast spodziewanych 20 km na dystansie krótkim zawodnicy jechali 18,5 km, a na długim zamiast 40 km - mieli do pokonania 37 km.

Długi dystans obejmował więc bieg na 10 km, następnie jazdę rowerem na 37 km i na koniec znowu bieg, tyle że na 5 km. Marcin Waniewski wybrał dystans krótki, który składał się z biegu na 5 km, potem zawodnicy przesiedli się na rower i jechali 18,5 km, a po kolarskim wysiłku został kolejny bieg - już do mety - na 2,5 km.

W krótszej rywalizacji zwyciężył Łukasz Sosnowski z Więcborka z czasem 59 minut i 3 sekund. Marcin Waniewski zajął 4 miejsce z wynikiem 1.02.03 godziny. Do trzeciego zawodnika na mecie stracił 1 minutę i 54 sekundy.