Bieg Zamkowy w Malborku [ZDJĘCIA cz. 1, WIDEO]. Ścigali się na wałach von Plauena

Ponad trzysta osób wzięło udział w nowej imprezie - Biegu Zamkowym Wałami von Plauena w Malborku. Pogoda dopisała, frekwencja też, a rywalizacja wcale nie była najważniejsza.

Zobacz fragment rywalizacji na trasie biegowej:

Biegacze w niedzielne południe (9 lipca) mieli do pokonania trzy pętle każda po 2 km na trasie poprowadzonej wałami von Plauena przy zamku. Dzięki takiej lokalizacji kibice mogli dopingować uczestników z widowni miejskiej przy ul. Parkowej. Rywalizacja nie była tutaj jednak najważniejsza, co podkreślali organizatorzy.

- Tutaj nie ma przegranych ani pokonanych - mówił przed startem Ryszard Walendziak z firmy Valdano, która zorganizowała imprezę masową wspólnie z głównym sponsorem, spółką Leier.

Trzeba jednak odnotować, pierwszy na metę wbiegł Daniel Taras z KS Active Malbork, który na pokonanie 6-kilometrowego dystansu potrzebował 19 minut i 5 sekund. O trzy sekundy wolniejszy był Krzysztof Pawłowski (Biegający Tczew), a trzecie miejsce zajął Łukasz Godlewski (Godlewski Runners) - 19.26 minuty.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Magda Ingielewicz z Braniewa (24.12 minuty), druga była Agnieszka Stolarów z KS Active (24.32), a trzecia Aleksandra Kiślak-Malinowska z Olsztyna (24.55).

Bieg ukończyło 277 osób, a po biegaczach na 4-kilometrową trasę wyruszyli chodziarze z kijkami. Pierwsze pięć miejsc zajęli zawodnicy z Janowa. Zwyciężył Łukasz Dors z czasem 22 minuty i 1 sekundy. W marszu nordic walking wzięło udział 50 osób.

Intencją organizatorów jest, by impreza w scenerii zamkowej na stałe wpisała się do kalendarza letnich imprez w Malborku.