Biegacze z II LO w Malborku na podium Unijnego Biegu w Kwidzynie. Wcześniej rywalizowali w wojewódzkiej licealiadzie

Reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku znaleźli się na podium XX Unijnego Ogólnopolskiego Biegu w Kwidzynie. Jednym z nich jest Oskar Wąsik, który obecnie przebywa w górach na zgrupowaniu kadry narodowej B juniorów, gdzie przygotowuje się do mistrzostw Polski na 5 km.

Uczniowie II LO na podium w Unijnym Biegu w Kwidzynie

Organizatorem biegu, który odbył się w miniony piątek (21 kwietnia) na terenach Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji, był Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny Rodło. Jednym z celów jest uczczenie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku.

Malbork reprezentowany był przez trzech uczniów naszej szkoły, którzy wystartowali w kategorii juniorów i juniorów młodszych. Mieli do pokonania trzy pętle przy stadionie o długości ok. 800 m – informuje Norbert Sajkowski, nauczyciel II LO w Malborku, opiekun zawodników.

Jacek Kwiatkowski wśród juniorów młodszych zajął 1 miejsce. W kategorii juniorów jako trzeci linię mety minął Oskar Wąsik, który ustąpił pola jedynie medalistom mistrzostw Polski; Bartosz Sowiński zajął 7 miejsce.

II LO na mistrzostwach Pomorza w przełajach

Cała trójka, która biegała w Kwidzynie, mogła już czuć w nogach wysiłek dnia poprzedniego. 20 kwietnia startowała bowiem w Gdyni, gdzie w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino odbyły się finały XXIII Wojewódzkiej Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Reprezentacje szkół składały się z pięciu osób (plus rezerwowi). Zajęte miejsce przez zawodnika odpowiadało liczbie zdobytych punktów dla drużyny. Zatem jeżeli ktoś wygrał bieg, uzyskał 1 pkt. Im mniej punktów miała dana reprezentacja, tym wyższą lokatę wywalczyła w klasyfikacji drużynowej. Reprezentacja II LO jako mistrz powiatu malborskiego zajęła 12 miejsce, na co złożyły się wyniki Oskara Wąsika (10 miejsce indywidualnie), Bartosza Sowińskiego (44), Kacpra Kanieckiego (69), Szymona Rawińskiego (73) i Jacka Kwiatkowskiego (76).

Chłopcy mieli do pokonania dystans ok. 1600 m. Z kolei na 1200 m rywalizowały dziewczęta. Tutaj również drużyna II LO reprezentowała powiat malborski, zajmując 16 miejsce drużynowo. Pobiegły: Julia Rogowska (38), Nadia Walentynowicz (68), Hanna Cielas (75), Natalia Piątek (77), Laura Szukszta (81). Rezerwową była Daria Pilipiec.

Oskar Wąsik na zgrupowaniu kadry narodowej B

Po ostatnich startach zbyt wiele odpoczynku nie miał Oskar Wąsik, bo już od niedzieli (23 kwietnia) uczestniczy w zgrupowaniu kadry narodowej B juniorów w bloku wytrzymałości. Kolejny raz został powołany jako zawodnik Sokoła Malbork.

W Szklarskiej Porębie, gdzie odbywa się obóz szkoleniowy i potrwa do 3 maja, podopieczny trenera Sajkowskiego ma bardzo dobre warunki przygotowań do mistrzostw Polski w biegu na 5000 m. Zawody mistrzowskie odbędą się 27 maja w Piasecznie.