Bombers Malbork - Media Team Gdańsk 5:4

(JS)
Bombersi Malbork od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w regionalnej lidze hokeja na lodzie, która do końca lutego będzie się odbywać na malborskim lodowisku.

W zawodach biorą udział cztery zespoły: Bombers Malbork, Media Team Gdańsk, Marvin's Gdańsk i Wikingowie Elbląg. W niedzielę (15 stycznia) odbyły się pierwsze mecze. Wikingowie pokonali 2:1 ekipę Marvin's, a Bombersi wygrali z Media Team 5:4.

Mecz malborczyków był niezwykle zacięty. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie w pierwszej, 30-minutowej połowie pojedynku. Wynikiem 2:1 zakończyła się pierwsza część spotkania. Po zmianie stron lodowiska goście strzelili kolejne trzy gole i wyszli na prowadzenie 4:2. Bombersi nie poddali się, zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu 4:4. Przy stanie 4:4 zespół Media Team wykonywał rzut karny, który obronił Jacek Markowski, bramkarz Bombersów. Na kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem meczu zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Sławomir Nawrocki.

Kolejna runda spotkań regionalnej ligi hokeja odbędzie się w 22 stycznia. O godz. 8.30 rozpocznie się pojedynek Bombers - Wikingowie, a o godz. 10.20 Marvin's - Media Team.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0