Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bulwar w Malborku w ogólnopolskim konkursie. Urząd Miasta zachęca, by głosować na miejską inwestycję

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Bulwar nad Nogatem w Malborku został zakwalifikowane do konkursu "Inwestycje z perspektywą 2023” Serwisu Samorządowego PAP. Urząd Miasta zachęca, by oddawać głosy na tę nową przestrzeń miejską, która po modernizacji służy mieszkańcom i turystom od czerwca 2022 roku.

W środę (1 lutego) ruszyło głosowanie internetowe na projekty zgłoszone do konkursu Serwisu Samorządowego PAP „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16.

Zgodnie z zapisami regulaminu konkurs wygrają samorządy, na których opis projektu zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców według stanu na 1 stycznia 2022 roku podanej przez Główny Urząd Statystyczny.

Trzy inwestycje z najlepszymi wynikami zostaną nagrodzone statuetką „Inwestycja z perspektywą”, a zdobywcę pierwszego miejsca dodatkowo odwiedzi nasz reporter z kamerą i udokumentuje zwycięskie przedsięwzięcie. Reportaż wideo z tej wizyty zostanie opublikowany na stronach PAP – informują organizatorzy.

Bulwar jednym 15 projektów z Pomorza i 187 z całej Polski

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 187 projektów z całej Polski zrealizowanych z dofinansowaniem unijnym przez jednostki samorządu terytorialnego, w tym 15 z Pomorza. Wśród nich jest modernizacja bulwaru nad Nogatem w Malborku.

- Są miejsca w Polsce, które każdy kojarzy. Są miasta, do których każdy chce przyjechać i je zobaczyć. Taki jest właśnie Malbork. Niby zwyczajny, ale jednak ponadprzeciętny, niby znany, a jednak mający wiele do odkrycia. Nogat jest obecnie drugą po zamku największą wartością w mieście. Nic dziwnego, że nad Nogatem zmodernizowane zostały istniejące bulwary, które łączą te dwie atrakcje – można przeczytać w konkursowym opisie na stronie Serwisu Samorządowego PAP.

Dalej czytamy, że „już w pierwszych dniach po oddaniu do użytku bulwary zaczęły tętnić życiem, stały się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców i kolejnym obowiązkowym punktem pobytu turystów. Wygodne ścieżki i zejścia, mała architektura miejska, wydzielona plaża, stylizowane elementy sprawiają, że chce się tam wracać. Bulwary są szczególnie piękne o zachodzie słońca, kiedy niebo zaczyna się czerwienić i znikać za horyzontem. Widok zapiera dech w piersiach. To najlepszy czas na romantyczne spotkania, wyznania miłości i zadumę”.

Bulwar w Malborku. 11 lat od pomysłu do realizacji

Pomysł przebudowy bulwaru narodził się już w 2011 roku, ale potem musiał sporo poczekać na realizację. Udało się pozyskać unijne dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja. W końcu 9 lipca 2020 r. władze miasta podpisały umowę na realizację bulwaru z firmą Strabag sp. z o.o., która wygrała przetarg, proponując najkorzystniejszą ofertę, czyli 11,2 mln zł. Kolejna, jeszcze ważniejsza data to 17 czerwca 2022 r., kiedy promenadę, na części odcinka noszącą imię Macieja Kilarskiego, oddano do użytku.

Urząd Miasta zachęca do głosowania na malborską inwestycję. By to zrobić, przejdź na stronę konkursu Inwestycja z perspektywą 2023

Serwis Samorządowy PAP realizuje konkurs w ramach projektu „Polityka Spójności w regionach” współfinansowanego przez Komisję Europejską. Jego celem jest upowszechnianie informacji o realizowanych przez samorządy inwestycjach współfinansowanych z UE. Laureaci zostaną ogłoszeni 27 lutego podczas konferencji w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.

Zamek w Malborku i bulwar nad Nogatem wieczorową porą. Oświe...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto