Castle Triathlon Malbork 2023. W sobotę rywalizacja odbyła się na krótszych dystansach. Zobacz pierwszą część zdjęć z 1/8 ironmana

W sobotę (2 września) rozpoczął się Castle Triathlon Malbork 2023. Tego dnia rywalizowali zawodnicy, którzy zgłosili się na krótsze dystanse – 1/8 i 1/4 ironmana. W sumie na obu wystartowało około 700 osób.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili uczestnicy 1/8 IM. Najszybciej na mecie usytuowanej na Międzymurzu Zachodnim na terenie zamku w Malborku zameldował się Jakub Maliszewski – 1.00,11 godziny. Drugie miejsce open zajął Jarosław Jankiewicz-Delgado – 1.00,29, a trzecie - Kacper Koszal – 1.02.39.

Na szóstym miejscu do mety dotarł malborczyk Emil Ziniewicz z MKS Triathlon (1.03.32), który tym samym otrzyma nagrodę ufundowaną przez burmistrza Marka Charzewskiego dla mistrza Malborka. W pierwszej dwudziestce open znalazło się jeszcze dwóch malborczyków. Dwunasty był Łukasz Waniewski obecnie reprezentujący UKS G-8 Bielany Warszawa (1.07,11), a tuż za nim uplasował się Jan Rażewski (MKS Triathlon Malbork/Delfin Malbork) z czasem 1.07,59.

Podium wśród pań open na 1/8 IM przedstawia się tak: 1. Patrycja Nerć (7Pro Siódmiak Team) – 1.14,56; 2. Julia Kużelewska (Endure Team) – 1.15,16; 3. Emelie Lindholm (Luft Tri Team) – 1.15,30.

W rywalizacji na 1/4 IM zwyciężył Igor Siódmiak (1.55,33 godziny), który wyprzedził Jakuba Brzóskę z Akweduktu Kielce (1.56,30) i Tymona Horstena z Tri Talent Team (2.00,01). 27 miejsce open zajął najlepszy z mieszkańców Malborka - Łukasz Godlewski (2.18,01).
Wśród pań zwyciężyła Karolina Jahnz ze Stargardu (2.13,20). Druga na podium open była Agnieszka Kropiewnicka z Warszawy (2.17,53), a trzecia Maja Bużycka z Puław, zawodniczka KU AZS UAM Poznań (2.23,58).

W niedzielę (3 września) będą rywalizowali zawodnicy 1/2 ironmana oraz uczestnicy mistrzostw Polski w ironmanie i w aquabike'u.

W galerii u góry strony możecie obejrzeć zdjęcia z 1/8 IM.