Castle Triathlon Malbork. Wojciech Łachut wygrał na dystansie ironmana

Już wszystko wiadomo - zwycięzcą pierwszej edycji Castle Triathlon Malbork został Wojciech Łachut z Mławy, docierając do mety w rewelacyjnym czasie poniżej 10 godzin. Aż trzech zawodników złamało tę barierę czasową.

Gdy wiele osób jeszcze smacznie spało, oni o godz. 6 w niedzielę wskoczyli do Nogatu, by rozpocząć rywalizację na dystansie ironmana w ramach Castle Triathlon Malbork.

Wojciech Łachut z wody, pokonawszy odcinek 3,8 km, wyszedł na 9 miejscu (1.01.45 godziny), ale na 180-kilometrowej trasie kolarskiej to już on dyktował warunki i gdy zsiadał z siodełka, miał czas 6.06.46 godziny. Trzeba dodać, że podczas wyścigu rowerowego odpadł mu groźny konkurent, Jakub Czaja, któremu przydarzyła się kraksa.

Ruszając na trasę maratonu, Wojciech Łachut miał ponad 12 minut przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Udało mu się utrzymać tę różnicę czasową z niewielkim tylko uszczerbkiem. Wygrał, docierając na metę w rewelacyjnym czasie 9 godzin 31 minut i 2 sekund, a drugi Paweł Krakowiak z Otwocka (Kuźnia Triathlonu) był dokładnie o 10 minut wolniejszy. Najniższe miejsce na podium zajął Marcin Lipowski z Warszawy (Triathlon Series Team) - 9.59.01.