Czternaście medali Delfina Malbork na elbląskich zawodach pływackich

Z czternastoma medalami wrócili z imprezy Elbląska Jesień Pływacka zawodnicy klub Delfin Malbork. Poniżej relacja z zawodów Tomasza Rażewskiego, prezesa Delfina.

Pływacy MKS Delfin Malbork mieli okazję zmierzyć się w III Elbląskiej Jesieni Pływackiej z zawodnikami z klubów województwa warmińsko-mazurskiego, pomorskiego oraz z Kaliningradu. Zadowoleni z występu mogą być:
Maja Jukowska, Paulina Lubikowska, Karolina Waniewska i Łukasz Waniewski, dla których start w Elblągu był debiutem. Mieli oni możliwość sprawdzenia swoich umiejętności pływackich i zdobyć pierwsze doświadczenie w rywalizacji na wysokim poziomie.
W zawodach wzięli również udział bardziej doświadczeni zawodnicy: Wiktoria Grabara, Klaudia Wolanin, Mateusz Lauryn, Igor Jastrzębski, Piotr Zakrzewski, Jan Rażewski oraz Filip Tomaszewski.
Największym sukcesem może się pochwalić Wiktoria Grabara, która zdobyła 3 złote medale uzyskując najlepsze wyniki wśród rówieśników i dodatkowo zdobywając statuetkę najlepszej zawodniczki w roczniku 2006. Należy podkreślić, że Wiktoria, żeby uzyskać takie wyniki, ciężko i sumiennie pracuje na wszystkich treningach.
Bardzo dobrze popłynęła też Klaudia Wolanin, zdobywając 2 srebrne medale i bijąc swój rekord życiowy na 100 metrów stylem dowolnym.
Na podium stanęli także: Jan Rażewski, który zdobył 2 złote i 1 brązowy medal, Piotr Zakrzewski - 1 srebrny medal, Filip Tomaszewski - 2 srebrne medale i 1 brązowy.
Mateusz Lauryn (najmłodszy z naszych reprezentantów, bo z rocznika 2008) rywalizował ze starszymi o rok zawodnikami, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu srebrnego medalu na 50 metrów stylem dowolnym, natomiast w stylu klasycznym na dystansie 50 metrów zdobył brąz.
Zawodnicy Delfina zdobyli łącznie aż 14 medali, co bardzo ucieszyło zarówno samych pływaków jak i ich trenerów.