Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dariusz Rowiński wśród najlepszych nauczycieli w Polsce

Redakcja
Dariusz Rowiński, dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego w Malborku, znalazł się w gronie trzynastu finalistów ogólnopolskiego konkursu Nauczyciel Roku 2011.

Konkurs, którego celem jest wybranie najlepszego nauczyciela w Polsce, od dziesięciu lat organizują wspólnie „Głos Nauczycielski" i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Rokrocznie jury spośród wielu wniosków konkursowych wybiera trzynastu finalistów. Wnioski składają uczniowie i absolwenci szkół. Argumentacja młodzieży z Gimnazjum nr 3, chwalącej swojego dyrektora, przekonała jurorów, bo postanowili wybrać Dariusza Rowińskiego do Szczęśliwej Trzynastki.

Uczniowie i absolwenci rozpoczęli swój wniosek fragmentem z filmu "Hercules": "[...] Miarą prawdziwego bohaterstwa nie jest siła mięśni, ale siła serca...”.

FRAGMENTY Z WNIOSKU DO KAPITUŁY KONKURSU:
Wiele osób odnosi sukcesy dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu, ale także wsparciu i fantastycznej atmosferze, której wielu nigdy nie doświadczy, a którą my, szczęściarze, będziemy wspominać przez długie lata, podczas każdego spotkania ze sportem. Nie znam drugiego nauczyciela, który potrafił tak doskonale dostosować i różnicować metody nauczania. Jeśli jest jakaś cecha cenniejsza od wszelkich kruszców, to na pewno jest nią innowacyjność i twórcze podejście do każdego tematu, które nie opuszcza pana Rowińskiego od wielu już lat. (Katarzyna Fiałek).  

Unosiła się wokół niego aura "niemego szacunku". Większość osób, które kiedykolwiek były, są, będą uczniami/uczennicami Gimnazjum nr 3 w Malborku, takie wyobrażenie o Dyrektorze zachowają. Zawsze poważny, stanowczy i konkretny, czasami nawet groźny. Człowiek, który wzbudza nieudawany respekt. Nie skłamię, że zmienia się diametralnie przy bliższym poznaniu. Poznajemy sylwetkę eleganckiego i bardzo inteligentnego mężczyzny, który wbrew pozornej srogości: [...] ma fantastyczny kontakt z uczniami. (Joanna Trepczyńska)

Potrafi się razem z nimi pośmiać czy chociażby usiąść w kółku na środku sali po przegranym zakładzie przez połowę klasy i pić ze wszystkimi colę i jeść czekoladę... (Bartosz Sobstyl)

[...] nie budował wokół siebie żadnych barier, tzn. nie było czuć tak bardzo tej wyższości, relacji nauczyciel-uczeń. Przyznaję również, że miał świetne poczucie humoru... (Magdalena Wawrzyniak).

Szukał i szuka nadal efektywnego sposobu na kontakt z uczniami. Potrafi się z nimi integrować i bawić. (Michalina Poleszak).

Gala konkursu Nauczyciel Roku 2011 odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie.

Materiał nadesłany przez Gimnazjum nr 3 w Malborku

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto