Delfin Malbork startował w lidze wojewódzkiej w Kościerzynie

Dwójki pływaków Delfina Malbork wystartowała w lidze wojewódzkiej. Poniżej relacja Tomasza Rażewskiego, prezesa Delfina.

Do udanych mogą zaliczyć kolejne zawody pływacy malborskiego Delfina. Tym razem rywalizowali w Lidze Województwa Pomorskiego Dzieci w Kościerzynie. Delfina reprezentowało dwoje zawodników: Wiktoria Grabara i Igor Jastrzębski.
Trener Przemysław Siemieniuk bardzo obawiał się startu Wiktorii, która przystąpiła do zawodów po długiej przerwie w treningach. Wiki jednak nie zawiodła trenera i dwukrotnie stanęła na najwyższym podium. Najpierw 1 miejsce zajęła na 100 metrów stylem grzbietowym, bijąc swój rekord życiowy, a następnie nie dała żadnych szans rywalkom na 200 metrów stylem dowolnym, wyprzedzając kolejną zawodniczkę aż o 12 sekund! Z Kościerzyny Wiktoria wyjechała oczywiście z tytułem najlepszej zawodniczki.
Igor natomiast w swoim pierwszym starcie na 50 metrów stylem dowolnym zajął 6 miejsce z nowym rekordem życiowym. Niestety, w drugim starcie, niewielki ruch na słupku, spowodował jego dyskwalifikację.
Już wkrótce kolejne zawody, na których pływacy Delfina będą mogli po raz kolejny udowodnić, że należą do czołówki naszego województwa.