Delta Miłoradz pokonała 2:1 Grom Nowy Staw w derbach powiatu malborskiego

(JS)
Delta Miłoradz pokonała 2:1 Grom Nowy Staw w 26 kolejce V ligi. Derby powiatu malborskiego zakończyły piłkarski sezon 2011/2012.

Grom Nowy Staw przystąpił do meczu z Deltą Miłoradz mocno osłabiony. W obronie musiał zagrać nawet trener nowostawian Marek Kwiatkowski, a w trakcie meczu szkoleniowiec nie miał możliwości dokonać zmian w składzie.

Delta nie miała takich kłopotów kadrowych i przystąpiła do meczu z zamiarem zwycięstwa. Podopieczni trenera Radosława Szczuchniaka dopięła swego, ale o zwycięstwo nie było łatwo.

Po pół godzinie gry Delta prowadziła po golu Roberta Modrzejewskiego (okoliczności zdobycia gola na zdjęciach nr 23-29), ale prowadzenie utrzymało się tylko do około 60 minuty. Wtedy Patryk Szramka doprowadził do wyrównania (zdjęcia nr 44-51). Delta długo nie mogła się pozbierać po stracie bramki. Dopiero po czerwonej kartce dla kapitana Gromu Krzysztofa Danielaka w ok. 75 minucie meczu (w konsekwencji dwóch żółtych kartek) miłoradzanie zaczęli stwarzać groźne sytuacje pod bramką Waldemara Ćwieka. Golkipera Gromu pokonał dopiero w końcówce meczu Kamil Woliński (zdjęcia nr 57-62).

Delta: Tymoszuk - Figlewski (70 Ulkowski), Lenkiewicz, Jeleń, Woliński, Podlewski, Tchórz, Kotowski, Kozieł (55 Szklarczyk), Miecznik, Modrzejewski (70 Manteufel).

Grom: Ćwiek - Danielak, Kwiatkowski, Golicki, A. Miśkiewicz, Przygodzki, Błażek, P. Miśkiewicz, Łapiński, Tarasek, Szramka.