Delta Miłoradz - Wisła Długie Pole 1:1, Grom Nowy Staw - Orzeł Subkowy 4:4

(JS)
Delta Miłoradz zremisowała 1:1 z Wisłą Długie Pole, a Grom Nowy Staw podzielił się punktami z Orłem Subkowy (4:4) na inaugurację rundy wiosennej V ligi.

Delta Miłoradz przystąpiła do meczu z Wisłą Długie Pole bez kilku podstawowych zawodników, których wyeliminowały kontuzje lub kary za kartki. Trener Radosław Szczuchniak nie miał dużego wyboru przy zestawieniu zespołu. Ostatecznie delegował na boisko następujących piłkarzy: Tymoszuk - Manteufel (60 Kępka), Stachecki (60 Bieniuk), Ulkowski, Jeleń, Podlewski (46 Kozieł), Kotowski, Niezgoda, Kłodda, Modrzejewski, Miecznik.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwszego gola strzeliła Wisła w 54 minucie. Pięć minut później Delta doprowadziła do remisu po golu z rzutu wolnego Łukasza Kotowskiego. Żadnej drużynie nie udało się później przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Remisem zakończył się też mecz Gromu Nowy Staw, choć gospodarze pojedynku z Orłem Subkowy mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Grom objął prowadzenie po golu Ernesta Skórki w 25 minucie. Orzeł wyrównał na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy meczu. Goście objęli prowadzenie w 50 minucie spotkania. Potem do głosu doszli podopieczni Marka Kwiatkowskiego. Łukasz Przyłucki doprowadził do remisu (62 minuta), a kolejne dwa gole strzelił Patryk Szramka (67, 76). Wynik 4:2 utrzymał się do 90 minuty meczu. Niestety, w doliczonym czasie gry gospodarze pozwolili zawodnikom Orła zdobyć dwie bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4.

Grom grał w składzie: Ćwiek - Lehle, Danielak, Cieślak, P. Miśkiewicz (85 Błaszczak), Łapiński, Przygocki, A. Miśkiewicz (60 Przyłucki), Siemaszko, Skórka, Szramka.