Derby Powiśla dla Rodła Kwidzyn. Pomezania Malbork przegrała 1:3

Pomezania Malbork przegrała 1:3 z Rodłem Kwidzyn w 8 kolejce IV ligi. Jedynego gola dla malborczyków strzelił z rzutu karnego Adam Cicherski.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, choć oba zespoły stworzyły sobie okazje do strzelenia gola. Po przerwie gospodarze prowadzeni przez Tomasza Mazurka, byłego szkoleniowca Pomezanii, w krótkim odstępie czasu strzelili trzy gole, a podopieczni trenera Wojciecha Niedźwiedzkiego potrafili odpowiedzieć bramką tylko raz.

- Jest mi wstyd po tym meczu. Nie zrealizowaliśmy niczego, co założyliśmy sobie przed spotkaniem - mówił po meczu Wojciech Niedźwiedzki, trener Pomezanii. - Rodło wygrało zasłużenie, bo wyszli na ten mecz jak na wojnę. Walczyli i harowali na boisku, a myśmy wyszli pograć w piłeczkę. Postawa drużyny nie mogła nikogo zadowolić.

Pomezania grała w składzie: Skopiak – Owsianik, Cicherski, Czarnecki, Trussner, Gdela (55 Dryjas), Kolor, Polus (70 Przybysz), Wilk, Piechota (46 Szostek), Sobieraj (65 Statkiewicz).

W kolejnym ligowym meczu Pomezania podejmie na swoim boisku Powiśle Dzierzgoń. Spotkanie rozpocznie się w sobotę (29 września) o godz. 16 na boisku przy ul. Toruńskiej.