Dobre starty pływaków MAL WOPR w zawodach sportowych i ratowniczych. Rywalizowali w Gdańsku i Kołobrzegu

Na słupku startowym Nadia Walentynowicz.
Na słupku startowym Nadia Walentynowicz. MAL WOPR
Pływacy MAL WOPR w ostatnich dniach startowali z sukcesami zarówno w zawodach sportowych, jak i zawodach ratowników wodnych. Po weekendzie powody do zadowolenia mają Nadia Walentynowicz, Kacper Patoka i Kamil Czarnota.

Nadia Walentynowicz w Gdańsku, Kacper Patoka w Kołobrzegu

Seria startów zawodników MAL WOPR w ostatnich dniach rozpoczęła się od Nadii Walentynowicz. 18-latka w piątek (26 maja) w Gdańsku wzięła udział w II rundzie Ligi Województwa Pomorskiego Juniorów i Młodzieżowców, która była jednocześnie rundą finałową. Startowała trzykrotnie na dystansach 100-metrowych, zdobywając srebrny medal w stylu dowolnym i dwa brązowe w grzbietowym i zmiennym. W klasyfikacji generalnej po dwóch rundach zajęła piąte miejsce. Jak dodaje trenerka Iwona Ciecholewska, to doskonała lokata.

Należy dodać, że Nadia zajęła 5 miejsce w zestawieniu pływaczek w wieku od 17 do 23 lat. W obu rundach każdy jej start okraszony był medalem, co świadczy o wyjątkowym poziomie naszej pływaczki – komentuje Iwona Ciecholewska.

13-letni Kacper Patoka, zawodnik kadry wojewódzkiej, w sobotę (27 maja) startował w XV Mistrzostwach Kołobrzegu w Pływaniu. W konkurencjach sprinterskich 50 i 100 metrów w stylu dowolnym wywalczył srebrne medale. Na 200 m stylem dowolnym zajął 7 miejsce z czasem 2.17,76 minuty, bardzo zbliżonym do rekordu życiowego.

Kamil Czarnota z MAL WOPR wśród najlepszych pomorskich ratowników

Z kolei w niedzielę (28 maja) w Gdańsku odbyła się II runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, a tam startował 17-letni Kamil Czarnota z MAL WOPR, na co dzień startujący w zawodach pływackich. Podczas rywalizacji w gronie najlepszych pomorskich ratowników też poradził sobie bardzo dobrze. W konkurencji 100 m ratowanie kombinowane uzyskał doskonały czas 1.27,22 minuty i mógł cieszyć się z brązowego medalu. W każdej z trzech konkurencji plasował się w pierwszej dziesiątce.

Warto dodać, że wielu zawodników musiało przełykać w Gdańsku gorycz dyskwalifikacji, bowiem sędziowie byli bardzo restrykcyjni. Kamil uniknął dyskwalifikacji, a w zestawieniu chłopców 16-18 lat zajął bardzo dobre, piąte miejsce – informuje Iwona Ciecholewska.

W zawodach ratowników startował także 19-letni Cezary Gwiazdowski, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Malborku, były zawodnik MAL WOPR.
- Cezary nie zdobył, co prawda medalu, ale jego doskonałe umiejętności i doświadczenie można już od kilku sezonów sprawdzać na plaży w Krynicy Morskiej, gdzie pełni odpowiedzialną służbę – dodaje Iwona Ciecholewska.