Dobry start lekkoatletów z malborskich szkół w finale wojewódzkim licealiady. Przywieźli trzy medale

Sztafeta 4x100 m to brązowi medaliści wojewódzkiej licealiady.
Sztafeta 4x100 m to brązowi medaliści wojewódzkiej licealiady. archiwum prywatne
Uczniowie szkół średnich z Malborka przywieźli trzy medale z finału wojewódzkiego licealiady w lekkoatletyce, który odbył się w Chojnicach. Były też miejsca punktowane.

Kulomiotka, skoczek i sztafeta. Oni zdobyli medale licealiady dla powiatu malborskiego

Wojewódzka licealiada w lekkoatletyce odbyła się w miniony wtorek (30 maja) w Chojnicach. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Najlepiej spisała się Ada Gejda z Zespołu Szkół Technicznych w Malborku, na co dzień trenująca w Zantyrze Sztum, która w pchnięciu kulą z wynikiem 10,59 m wywalczył srebrny medal. Startowała też w rzucie dyskiem, zajmując 4 miejsce (24,77 m).

Nikodem Kwiatkowski, który również jest zawodnikiem sztumskiego Zantyra, uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. W finale wojewódzkim licealiady w skoku w dal zdobył brązowy medal z wynikiem 6,16 m. Nikodem jest dopiero pierwszoklasistą, więc będzie jeszcze miał okazję, by wspiąć się na wyższe stopnie podium.

Trzeci medal zdobyty dla powiatu malborskiego również miał kolor brązowy. Krążki zawisły na szyjach biegaczy ze sztafety 4x100 m w składzie: Rafał Tomczyk, Bartosz Sowiński (obaj z II LO), Nikodem Kwiatkowski (I LO), Alan Opałka (Technikum nr 3). 3 miejsce na podium zajęli z wynikiem 47,52 s.

Bardzo blisko podium znalazł się Oskar Wąsik – uczeń II LO w Malborku i zawodnik SKS Sokół Malborku. Na 1500 m dobiegł na 4 miejscu z wynikiem 4.21,93 minuty. W skoku wzwyż Iwo Moskot (Technikum nr 3) jest szósty na Pomorzu z wynikiem 170 cm, a Franciszek Stachowski (I LO) ósmy z wynikiem 165 cm.
9 miejsce w Chojnicach zajęła sztafeta 4x100 m dziewcząt w składzie: Natalia Piątek, Adrianna Kratewicz (obie II LO), Wiktoria Bojanowska (ZST), Hanna Kopczyńska (I LO). Drużyna uzyskała czas 58,82 s.