Dobry start MAL WOPR na ogólnopolskich zawodach w Mławie. Siedem medali braci Patoka

archiwum MAL WOPR
Bracia Dawid i Kacper Patoka dzielni bronili barw MAL WOPR podczas ogólnopolskich zawodów w Mławie. Przywieźli do domu w sumie siedem medali.

Medale braci z Malborka na zawodach w Mławie

W Mławie w minioną sobotę (1 kwietnia) odbyły się III Ogólnopolskie Sztafetowe Zawody Pływackie. Nazwa może mylić, bo jak najbardziej odbywały się też starty indywidualne i swoich sił – z powodzeniem – wśród 343 zawodników z 20 klubów z całego kraju próbowało dwóch malborczyków.

15-letni Dawid Patoka rywalizował w pięciu konkurencjach, zdobywając cztery medale i ustanawiając cztery rekordy życiowe. Oto jego osiągnięcia:

• złoto na 50 m stylem grzbietowym - 31,01 s (rekord życiowy),
  • złoto na 100 m stylem zmiennym – 1.07,77 minuty (rekord życiowy),
  • srebro na 50 m stylem klasycznym – 34,22 s (rekord życiowy),
  • brąz na 100 m stylem dowolnym (do rekordu życiowego zabrakło 0,1 s),
  • 4 miejsce na 50 m stylem dowolnym – 27,16 s (rekord życiowy).

- W silnym zestawieniu pływaków piętnastoletnich Dawid w klasyfikacji generalnej zajął trzecią lokatę, zaliczając jedne z bardziej udanych zawodów w swojej karierze – podsumowuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

13-letni Kacper Patoka dostosował się do poziomu starszego brata i po trzech swoich startach tyleż razy stawał na podium. Wygrał na 100 m stylem dowolnym, a srebrne medale zdobył na 50 m kraulem i 100 m stylem zmiennym.

W tym ostatnim występie Kacper zaliczył nowy rekord życiowy 1.11,31 minuty, aż o blisko 3 sekundy poprawiając swój dotychczasowy najlepszy wynik – informuje Iwona Ciecholewska. - W klasyfikacji generalnej w swojej kategorii uplasował się na 2 miejscu, po raz kolejny udowadniając przynależność do czołówki najlepszych trzynastolatków w kraju.