Dobrzy z parafii

(jotka)
Sześć medali wywalczyli kajakarze z Malborka podczas Parafiady Diecezji Elbląskiej. W zmaganiach na rzece Elbląg wzięło udział około 80 zawodników. - Wystawiliśmy dwie ekipy z roczników '90 i '91, w sumie ...

- Wystawiliśmy dwie ekipy z roczników '90 i '91, w sumie jedenaście osób reprezentujących dwie malborskie parafie: Zesłania Ducha Świętego oraz Miłosierdzia Bożego - wyjaśnia trener Andrzej Lewandowski.
Uczestnicy musieli pokonać dystans 200 m. Najlepiej zaprezentowali się malborczycy, którzy praktycznie we wszystkich kategoriach wywalczyli pozycje medalowe.

W klasyfikacji rocznika '90 w K1 pierwsze miejsce wywalczył Kamil Ganczewski, w kajakarskich dwójkach I miejsce zajęli: Ganczewski i Piotr Kuczewski, zaś drugie - Krzysztof Sałek i Adrian Kościelak. Wszyscy oni z powodzeniem płynęli w jednej osadzie w czwórkach - wygrali.
W roczniku '91 w K1 pierwszy był Adrian Sitek, a drugi Dawid Waśniewski. W dwójkach na II miejscu uplasowali się: Sitek i Waśniewski, natomiast na trzeciej pozycji - Damian Wochna i Paweł Nadolski.

A już w piątek dziewięcioosobowa ekipa malborskich kajakarzy wyjedzie do Bydgoszczy na trzydniowe regaty eliminacyjne juniorów przed olimpiadą młodzieży.