Dominik Jendruszewski z MAL WOPR rywalizował w trójboju na OOM

Dobrą, 12 pozycję, zajął zawodnik MAL WOPR Malbork Dominik Jendruszewski na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży w trójboju nowoczesnym, która odbyła się 16-17 czerwca w Elblągu. Przypomnijmy, że malborski trójboista zakwalifikował się do najważniejszej centralnej imprezy po serii trzech występów w Pucharach Polski, które odbyły się w Cetniewie, Warszawie i Pasymiu. Dominik w klasyfikacji juniorów młodszych uplasował się po trzech zawodach eliminacyjnych na 14 pozycji.
Po 10 dniowych przygotowaniach na obozie w Cetniewie wyjechał do pobliskiego Elbląga, gdzie ambitnie walczył o jak najlepsze wyniki na mistrzostwach. Program pierwszego dnia zawodów obejmował starty indywidualne, drugi dzień to występy sztafet mix. Po raz kolejny okazało się, że o ogólnej klasyfikacji najbardziej decyduje konkurencja strzelania z pistoletu sportowego. Konkurencja polegająca na oddaniu 10 serii po 5 strzałów w pozycji stojącej, nasz zawodnik z wynikiem 390 pkt. tarczowych ukończył na 16 miejscu. Był to najlepszy wynik punktowy w historii startów Dominika, jednak pozycja po strzelaniu była dość odległa.
Konkurencję pływania na 200 m stylem dowolnym ukończył z kolei na miejscu 11 z czasem nowego rekordu życiowego 2:10,73. Fantastycznie spisał się natomiast w konkurencji biegu na 2 km na trudnej trasie elbląskiej Bażantarni. Bieganie, które stało się ulubiona konkurencją Dominika w trójboju, pozwoliło mu przesunąć się w klasyfikacji generalnej. Konkurencję tę ukończył bowiem na doskonałym 6 miejscu ze stratą tylko 12 sekund do zwycięzcy.
Ostatecznie z dorobkiem 792 pkt. zajął dobrą, 12 lokatę wśród 30 najlepszych trójboistów w Polsce. Z pewnością nie był to wynik dający naszemu zawodnikowi maksimum zadowolenia, jednak cieszy bardzo dobra dyspozycja biegowa i wyraźny progres w strzelaniu.
Drugiego dnia zawodów malborski zawodnik wraz z koleżanką ze Starogardu reprezentował nasze województwo w sztafecie mix, w której zajęli 6 miejsce. Warto dodać, że zarówno w pływaniu na 100 m, jak i biegu na 1000 m Dominik zanotował nowe rekordy życiowe.
Gratulujemy naszemu pływakowi bardzo dobrego występu, w którym wykazał się bardzo dużą ambicją i wolą walki. Był to ostatni start Dominika w tym sezonie, należy mu się w końcu długi wypoczynek.