Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w Malborku. Tak bawią się seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Anna Szade
Anna Szade
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Malborka wspólnie świętowali Dzień Kobiet i zbliżający się Dzień Mężczyzn. Atrakcją był program artystyczny, w którym wystąpiły tylko panie. Widownia bawiła się doskonale, bo to zintegrowane i wyjątkowo barwne środowisko.

Gdy sala w Szkole Łacińskiej w Malborku zapełniła się po brzegi, na scenie pojawiły się rozśpiewane i roztańczone kobiety. W ubiegłym roku był show przygotowany dla pań przez panów.

W tym roku postawiliśmy na odmianę i panie zamieniły się rolami z panami – mówiła Teresa Żelazo, koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Malborku.

Na scenie zaprezentowały się: Stanisława Szczepańska, Krystyna Kuczmarska, Barbara Sawicka, Janina Czerwińska, Małgorzata Wąsik, Barbara Sawicka, Beata Bielicka, Danuta Pozorska, Teresa Maczkowska. Panie tańczyły, śpiewały, opowiadały skecze, przy których publiczność pękała ze śmiechu.

- Miałyśmy sześć prób. Trema była, ale wszystko traktowane było na wesoło. To dla nas zabawa, ale też wielka radość, że możemy wywołać uśmiech na twarzy, żeby coś komuś przekazać w piosence, w tańcu, w gestach, słowach – przyznała po występie Beata Bielicka.

Życzenia na Dzień Kobiet. Ananas dla mężczyzn

Życzenia „od potomków Adama” wygłosił jeden ze słuchaczy U3W.

Do dzisiaj nie został rozstrzygnięty spór między historykami o to, czy rzeczywiście Bóg stworzył Ewę, kobietę, właśnie 8 marca. Niektórzy twierdzą, a ja się z nimi zgadzam, że tak właśnie było – mówił Włodzimierz Drejski.

Według tej teorii, nie było to przypadkowe.

- Leciwy już Adam był samotny, chociaż przewidujący, albowiem już wtedy myślał o utworzeniu U Trzeciego Raju. Stworzenie Ewy, kobiety, było dla niego jedyną, ostatnią już, chociaż okupioną utratą żebra, nadzieją i światłem na przyszłość rodzaju ludzkiego. Tak więc, niech ta nadzieja i to światło będą wieczne – podkreślił Włodzimierz Drejski.

Ponieważ 10 marca obchodzony jest Dzień Mężczyzny, panom zrewanżowała się Teresa Żelazo.

Panów jest u nas niedostatek, ale nie szkodzi, bo każdy ma pierwszą jakość i tego się trzymamy. Życzę im dobrego wzroku, aby widzieli w kobietach nie tylko długie nogi, ale i ukryte zalety. Życzę dobrego słuchu, by słyszeli wszystkie słowa miłości i czułości, które do nich kobiety kierują. I ogromnego serca, które pomieści te wszystkie: „Dziś boli mnie głowa i „Gdzie masz pieniążki na auto?” - mówiła Teresa Żelazo, obdarowując symbolicznym ananasem Mirosława Chrząszcza, który wita koleżanki słowami „Witaj, Kwiatuszku”.

Internetowa Galeria Seniora. "Warto spełniać marzenia" i... wsiąść na motor

Ale panie to wcale nie taka słaba płeć, a ich zainteresowania to nie zawsze tylko ręczne robótki. Dowodzi temu Stanisława Karczewska. Zaprezentowała swoją pasję w Internetowej Galerii Seniora.

- Inicjatywa, by dzielić się i odkrywać nasze hobby i talenta miała miejsce w głębokiej pandemii. Stanisława Karczewska pokazała, że warto spełniać swoje marzenia. „Motocykl moja pasja”, bo taki tytuł nosi nasza publikacja, udowadnia, że kobieta w dojrzałym wieku również może jeździć motocyklem – stwierdziła Teresa Żelazo.

Okazuje się jednak, że ta motocyklowa miłość to nie chwilowy zachwyt.

W wieku 16 lat zdałam na prawo jazdy i moją pasją była jazda motocyklem. Zawsze mówiłam, że jak zostanę babcią, to chciałabym jeszcze pojeździć. Miałam tę przyjemność, że dostałam w prezencie od syna motocykl. Teraz po prostu korzystam z niego i jeżdżę na wycieczki – przyznała pani Stasia.

Ma specjalny motocyklowy strój, dopasowany kask. Bierze też udział w kursach pierwszej pomocy, ale i przepisów ruchu drogowego. Sama jeździ bardzo bezpiecznie.

- Mam Yamahę 535, to jest taki spacerowy motocykl – przyznała Stanisława Karczewska.

Kwiaty i piękne słowa od władz miasta na 365 dni w roku

Życzenia dla seniorów złożyli przedstawiciele władz Malborka.

Życzę zdrowia, radości, spotkań i wielu pięknych momentów. Ale i wspaniałych prezentów, choć czasy są takie, że jedna wasza koleżanka, która ma na imię Inflacja, powoduje, że może być ich mniej. Ale i tak najlepszym podarunkiem jest uśmiech, więc niech dociera go do was jak najwięcej – zwrócił się do wszystkich słuchaczy U3W Marek Charzewski, burmistrz Malborka.

- Chciałbym, by to się spełniało paniom i panom przez wszystkie 365 dni w roku, nie tylko dzisiaj. By panie były traktowane jak prawdziwe kobiety nie tylko w tym szczególnym dniu 8 marca – dodał Paweł Dziwosz, przewodniczący Rady Miasta.

Burmistrz przekazał również życzenia od Waldemara Lamkowskiego, wicestarosty malborskiego, który nie mógł przybyć na spotkanie seniorów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w Malborku. Tak bawią się seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Dziennik Bałtycki

Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto