Dziewczyny z Lichnów mistrzyniami powiatu malborskiego w unihokeju. Wśród chłopców wygrała drużyna SMS Malbork

rk
Archiwum SP Lichnowy
Dziewczęca reprezentacja Szkoły Podstawowej w Lichnowach wygrał mistrzostwa powiatu w unihokeju. Wśród chłopców zwyciężyła drużyna SMS Malbork przed zespołem z Lichnów.

Po sukcesie, jaki odniosły dziewczęta z Lichnów w zeszłym roku (doszły aż do finału wojewódzkiego, w którym zajęły 2 miejsce), nadzieje w tej szkole były duże. Dziewczęta podzielone zostały na dwie grupy. SP Lichnowy w swojej "grupie" wygrała 3:0 z SP 2 Malbork i pewnie awansowała do finału, gdzie zmierzyła się ze zwycięzcą drugiej grupy - SP Stare Pole.

- Finał przyniósł wiele emocji spowodowanych głównie słabą grą i fatalną skutecznością naszego zespołu. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce wynik brzmiał 1:1, więc zwycięzcę wyłonić miały rzuty karne. W tym elemencie nasze dziewczęta okazały się wyraźnie lepsze i wygrały 4:1 - informuje SP Lichnowy.

Mistrzynie powiatu grały w składzie: Maja Rykała, Dominika Gil, Nikola Marchewa, Julia Borawska, Karolina Jachym, Amelia Cieplak, Klaudia Sobiech, Karina Ostrowska. Opiekunami drużyny są Lidia Milewska i Marcin Czarnecki.

SP Lichnowy będzie reprezentowała powiat malborski w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się 7 listopada w Prabutach.

Do rywalizacji w finałach mistrzostw powiatu chłopców przystąpiło pięć zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. W meczu o 1 miejsce ponownie wystąpiła drużyna z Lichnów, która spotkała się z reprezentacją Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Malborku (podstawówka działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4).

Mecz okazał się bardzo zacięty. W regulaminowym 9-minutowym czasie gry bramki nie padły, a w 3-minutowej dogrywce swoje sytuacje miały Lichnowy, jednak na... sekundę przed końcem zwycięską bramkę zdobyła SMS.

Przedstawicielom szkoły w Lichnowach pozostał niesmak, ale nie sportowy, tylko organizacyjny.
- Po raz kolejny unihokej został potraktowany jak zawody, które po prostu muszą się odbyć. Należy zauważyć, ze szkoły spoza Malborka ponoszą spore koszty dojazdu na zawody po to, by zagrać raptem 18 minut - informuje SP Lichnowy.

W półfinale wojewódzkim powiat malborski będzie reprezentowany przez SMS Malbork.