Gm. Lichnowy. Bilardzistka UKS Lisewo Malborskie wicemistrzynią Polski

Troje zawodników UKS Lisewo Malborskie wzięło udział w mistrzostwach Polski juniorów w bilardzie, które odbyły się w klubie bilardowym Frame w Łodzi. Srebrny medal wywalczyła Martyna Lipa.

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 29 kwietnia-3 maja. Trzy drogi wiodły do zawodów z udziałem najlepszych juniorów w Polsce: czołowe miejsce w cyklu czterech turniejów Junior Tour, zwycięstwo w jednej z młodzieżowych lig (np. Pomorska Młodzieżowa Liga Bilardowa), uzyskanie kwalifikacji z eliminacji strefowych do MP organizowanych w kilku miejscach w Polsce (w naszym regionie była to Bydgoszcz).

Prawo startu w najważniejszej imprezie w kraju wywalczyło sobie troje zawodników UKS Lisewo Malborskie. W kategorii juniorek starszych Martyna Lipa zdobyła srebrny medal w odmianie 10 bil. Natomiast w odmianie 9 bil zajęła 5 miejsce.

- Wracamy z wielkim sportowym sukcesem Martyny, dla której to pierwszy medal na mistrzostwach Polski i niestety ostatni rok gry w kategorii juniorów. W przyszłym roku czekają ją starty już w seniorskiej rywalizacji – wyjaśnia Łukasz Rygielski, trener bilardzistów UKS Lisewo Malborskie. - W ostatnim czasie podjęliśmy współpracę z Patrykiem Statkiewiczem, grającym na co dzień w II lidze bilardowej w zespole Green Club Gdańsk. Srebrny medal Martyny to z pewnością duża zasługa pracy nowego szkoleniowca oraz doświadczonego zawodnika ligowego z bogatym plecakiem sukcesów i doświadczeń sportowych.

W grupie juniorów młodszych na MP w Łodzi rywalizowali Damian Piotrzkowski oraz Dominik Serwin w odmianie 8 oraz 9 dziewięciu bil. Damian zajął odpowiednio 13 i 17 miejsce, a Dominik – 17 i 25. W obu konkurencjach startowało po 32 zawodników.

Sukces naszego klubu nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc finansowa wójta Lichnów, pana Jana Michalskiego, który od lat wspiera nasze działania. Za pomoc pragnę też podziękować panu Maciejowi Dunajskiemu, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Lisewie Malborskim, który opiekował się w naszym zespołem podczas mistrzostw Polski w Łodzi – informuje Łukasz Rygielski.

Wszystkie osoby zainteresowane współpracą i rozpoczęciem treningów mogą pisać na adres [email protected].
W najbliższym czasie klub wznowi rywalizację w II lidze bilardowej, przygotowuje się też do pomorskiej ligi dla dzieci i młodzieży. Na bieżąco działalność UKS można obserwować na jego profilu na Facebooku >>> TUTAJ.

Lisewo Malborskie może się pochwalić bilardzistką - medalist...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0