MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gm. Malbork. Mieszkańcy sołectwa Stogi spotkali się na pikniku. Atrakcji było co niemiara

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Mnóstwo frajdy przyniósł najmłodszym, ale i dorosłym Piknik Sołecki w Stogach, zorganizowany przez sołtysa z pomocą partnerów i sponsorów. Bartosz Nowak dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy.

Piknik w Stogach odbył się w upalną niedzielę (26 czerwca). Zaczął się od mszy świętej, po której zostały poświęcone jednoślady, następnie motocykliści przejechali na boisko, gdzie czekała moc atrakcji, m.in. specjalnie przygotowane konkursy, np. ubijanie białka, skoki w workach, wyścig z jajkiem, wyścig na drewnianych nartach, przeciąganie liny celowanie strumieniem wody do tarczy czy rzut kaloszem na odległość. W tym ostatnim zwyciężył Mariusz Ruść, drugi był Kamil Borowski, a trzeci - Mateusz Kamiński.

Dzieci mogły też skorzystać z przejażdżek na motocyklach, o co zadbały Żuławski Klub Motocyklowy i grupa Moto Kojoty Malbork. Jerzy Gąsecki udostępnił zbudowaną przez siebie, jeżdżącą makietę filmowego czołgu „Rudy 102” - nawet ci, którzy ledwo się mieścili, chcieli zajrzeć do środka. Oko cieszył także ciągnik ursus C330 udostępniony przez mieszkańców, Joannę i Tomasza Matysiaków.
Karolina Amernik przygotowała zumbę dla dzieci, a wielkim powodzeniem cieszyło się, jak zwykle, malowanie buziek, o co zadbała Barbara Bełczyńska z „Kolorowego Zawrotu Głowy”.

Prócz OSP Stogi (m.in. konkurs celowania wodą do tarczy) w organizację pikniku włączył się też asp. Sebastian Ciepliński, dzielnicowy dla tego rejonu, który czuwał nad porządkiem oraz prowadził kolumnę motocyklową spod kościoła na boisko. Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku przysłało ambulans, w którym ratownik uczył podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej.

Piknik poprowadził Piotr Piesik. Oprócz już wymienionych Bartosz Nowak, sołtys Stogów, dziękuje również pozostałym osobom i firmom, które wsparły organizację imprezy: Andrzejowi Parafiniukowi, Pawłowi Szarmachowi, Bożenie Kapuścińskiej, Radzie Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Malborku, Robertowi Gustawowi, Marcinowi Ruckiemu, Bartoszowi Ostrowskiemu, Browarowi Gościszewo, Beauty Room i OSM Maluta z Nowego Dworu Gdańskiego.

Dziękuję również mieszkańcom naszego sołectwa za udział w pikniku oraz Fundacji Rodziny Gdańsk, która prowadzi domy dla dzieci w Malborku i jej podopieczni wzięli udział we wspólnej zabawie – dodaje Bartosz Nowak.

Gm. Malbork. Piknik sołecki w Stogach dostarczył wiele radoś...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto