Górale z Bielska-Białej lepsi od gdańszczan. Podbeskidzie - Lechia 1:0 [ZDJĘCIA]

Piotr Wiśniewski
Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
Tym występem Lechia nie odkupiła win za ostatnie słabsze mecze i porażkę w Pucharze Polski z Limanovią. Biało-zieloni zagrali w Bielsku-Białej bardzo słabo i w pełni zasłużenie przegrali z Podbeskidziem 0:1. Nad trenerem Tomaszem Kafarskim i jego zespołem zebrały się czarne chmury. Jedyną bramkę meczu zdobył w 70. minucie Piotr Malinowski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 - Malinowski (70)

Podbeskidzie: Bąk - Dancik, Konieczny, Sokołowski (79' Cienciała), Król, Koman, Łatka, Cohen, Patejuk, Cieśliński (88' Demjan), Sikora (59' Malinowski).

Lechia: Małkowski - Deleu (77' Dawidowski), Vućko, Janicki, Airapetian, Pietrowski, Surma, Machaj, Benson (59' Wiśniewski), Tadić (65' Traore), Lukjnovs.

Żółte kartki: Konieczny, Sokołowski, Łatka, Cohen (Podbeskidzie) oraz Vucko, Pietrowski, Airapetjan (Lechia).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów 3 300.

Zobacz więcej zdjęć z meczu:**Dziennik Zachodni: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 1:0**

90+5 min. - Koniec meczu. Podbeskidzie pokonuje Lechię 1:0.

90+3 min. - Lechia bliska wyrównania po rzucie rożnym. Lukjanovs niecelnie główkował.

90+3 min. - Cienciała wybija piłkę na rzut rożny.

90 min. - Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył cztery minuty.

89 min. - Demjan za Cieślińskiego.

87 min. - Pietrowski w pole karne. Sytuację wyjaśnia Dancik.

86 min. - Lechia jest na boisku bezradna. Gospodarze nastawili się na kontry, biało-zieloni z kolei próbują budować atak pozycyjny, co im zupełnie nie wychodzi.

84 min. - Rzut wolny dla Lechii. Machaj z wolnego, dobra interwencja Bąka.

81 min. - Kontra gospodarzy omal nie skończyła się bramką. Cohen do Malinowskiego, który wpadł z piłką w pole karne, dobrze zachował się jednak Małkowski skracając kąt i broniąc uderzenie "Maliny".

80 min. - Dobre uderzenie Traore, broni Bąk.

79 min. - W miejsce Marka Sokołowskiego Sławomir Cienciała.

78 min. - I awizowana zmiana. Tomasz Dawidowski za Deleu.

78 min. - Cohen w pole karne, piłkę piąstkuje Sebastian Małkowski.

77 min. - Żółta kartka dla Dariusza Łatki. W Lechii szykuje się trzecia, ostatnia zmiana.

75 min. - Bardzo niecelny strzał Dariusza Łatki.

74 min. - Uderzenie Hajrapetjana i na raty broni Mateusz Bąk.

70 min. - Gospodarze obejmują w tym meczu prowadzenie. Zdobywcą bramką wprowadzony w drugiej połowie Piotr Malinowski, który z bliska pokonał Sebastiana Małkowskiego. Akcję rozpoczął Cohen, odegrał piłkę do Patejuka, ten niemal zza linii końcowej posłał futbolówkę w pole karne między dwóch obrońców, gdzie stał już "Malina".

70 min. - Nieudane zagranie Piotra Wiśniewskiego.

68 min. - Lechiści próbowali wyprowadzić akcję, ale stracili piłkę na swojej połowie boiska.

66 min. - Zmiana w Lechii. Abdou Razack Traore za Tadicia.

65 min. - Błąd Surmy. Kapitan Lechii stracił piłkę na rzecz Patejuka. Pomocnik gospodarzy nieudanie zakończył akcję swojego zespołu.

64 min. - Cohen sprytnie do Patejuka, który mocno uderzył z półwoleja. Dobra interwencja Małkowskiego.

63 min. - Kolejna akcja Podbeskidzia. Rzut rożny.

62 min. - Niepilnowany w polu karnym Piotr Malinowski otrzymał zagranie na głowę, ale źle przymierzył. Akcję jeszcze próbował zamykać jeden z gospodarzy.

61 min. - Do uderzenia głową składała się Cieśliński, ale nieczysto trafił w piłkę.

59 min. - Zmiana w obu zespołach. W Podbeskidziu Piotr Malinowski zmienia Adriana Sikorę, a w Lechii Piotr Wiśniewski zastępuje Freda Bensona..

55 min. - Dość przypadkowo przed Bąkiem znalazł się Lukjanovs, ale Matusz Bąk odbił piłkę, do której dopadł Tadić i fatalnie przestrzelił mając przed sobą pustą bramkę!

55 min. - Z taką grą Lechia na pewno nie zmaże plamy za występ w Limanowej.

52 min. - Dośrodkowanie Patejuka i piłka w rękach Małkowskiego.

51 min. - Gospodarze ruszają do przodu, ale Sikora traci piłkę.

49 min. - Po dośrodkowaniu Cohena bliski dojścia do piłki był Bartłomiej Konieczny.

48 min. - Żółta kartka dla Marcina Pietrowskiego.

47 min. - Z trybun stadionu: "Piłka nożna dla kibiców!".

46 min. - Pierwszy gwizdek sędziego po przerwie.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy spotkania. I tyle można o niej powiedzieć.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 60 sekund.

44 min. - Nieudane dośrodkowanie Górali i od bramki grę wznawia Sebastian Małkowski.

42 min. - Obraz nieporadności obu zespołów wieńczy podanie czy dośrodkowanie Lukjanovsa?

40 min. - Kolejne kartkowa upomnienie dla zawodnika gospodarzy. Arbiter pokazał "żółtko" Markowi Sokołowskiemu.

38 min. - Lukjanovs zagrywa futbolówkę w pole karne, a tam na posterunku Mateusz Bąk.

38 min. - Żółtą kartką ukarany Bartłomiej Konieczny.

36 min. - Dośrodkowanie Hajrapetjana wprost w ręce Mateusza Bąka.

34 min. - Dośrodkowanie trafiło na głowę Patejuka. Główka pomocnika gospodarzy obrok bramki.

33 min. - Ciężko powiedzieć cokolwiek dobrego o tym meczu. Mecz jest bardzo słaby.

31 min. - Rzut rożny wykonywał Lewon Hajrapetjan, wrzucił piłkę w pole karne, ta trafiła do Machaja, który potężnie uderzył bez zastanowienia, ale bardzo niecelnie.

28 min. - Biało-zieloni prezentują się w dalekim Bielsku-Białej ze słabej strony.

26 min. - Okres lepszej gry Górali.

23 min. - Cieśliński znalazł się w sytuacji sam na sam z Małkowskim, ale świetnie zachował się golkiper Lechii, który był górą w tym pojedynku. Adam Cieśliński złapał się za głowę nie mogą uwierzyć, że nie wykorzystał doskonałej okazji.

22 min. - Senne tempo gry. Piłkarzom chyba udziela się atmosfera na stadionie w Bielsku-Białej.

19 min. - Biało-zieloni ciut dłużej utrzymują się przy piłce, ale nie przekłada się to w klarowne sytuacje pod bramką gospodarzy.

17 min. - Cohen odgrywa piłkę do Łatki, a ten uderza w nogi jednego z defensorów Lechii.

16 min. - Rzut wolny dla Podbeskidzia po faulu Vućki.

16 min. - Pierwszy kwadrans meczu za nami. Widowisko nie porywa.

14 min. - Faul Łukasza Surmy. Rzut wolny dla gospodarzy.

12 min. - Centra Sokołowskiego, ale sytuację wyjaśniają środkowi obrońcy Lechii.

11 min. - Strzał Lukjanovsa zablokowany przez defensywę gospodarzy.

9 min. - Na razie ciekawych i składnych akcji jak na lekarstwo. Brakuje przede wszystkim strzałów.

8 min. - Grę od bramki wznawia Mateusz Bąk.

7 min. - Trener gospodarzy, Piotr Kasperkiewicz zdecydował się kilka roszad w składzie swojego zespołu. Czy to pomoże graczom Podbeskidzia?

5 min. - Ostatnie zawirowania w tych klubach na pewno wpłyną na poczynania piłkarzy na boisku.

5 min. - Oba zespoły rozpoczęły dość spokojnie.

3 min. - Benson fauluje Bartłomieja Koniecznego.

1 min. - Początek meczu.

Zarówno w Podbeskidziu, jak i w Lechii miało ostatnio miejsce trzęsienie ziemi. W Podbeskidziu kilku zawodników trafiło do rezerw. Kary nie ominęły także sztab szkoleniowy. Gdańszczan kary czekają po porażce w Limanowej. Spotkanie zarządu z trenerem Kafarskim i kapitanem zespołu odbędzie się w poniedziałek.

To pierwsze spotkanie obu zespołów na poziomie ekstraklasy. Co ciekawe przeciwko Lechii zagra Mateusz Bąk, który w przeszłości grał w gdańskim klubie.

Znamy już wyjściowe składy obu zespołów:

Podbeskidzie: M.Bąk - Sokołowski, Dancik, Konieczny, Król - Koman, Łatka - Patejuk, Cohen, Sikora - Cieśliński.

Lechia: Małkowski - Deleu, Vućko, Janicki, Hajrapetjan - Machaj, Surma, Pietrowski - Benson, Tadić, Lukjanovs.