Grand Prix Malborka pod siatką dla gospodarzy

(JS)
Duet Paweł Guzow-Tomasz Stopow wygrał ósmą edycję Grand Prix Malborka w plażowej piłce siatkowej.

W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy na Kąpielisku Miejskim w Malborku odbyło się sześć turniejów, w których rywalizowało ponad stu miłośników siatkówki. Paweł Guzow i Tomasz Stopow, mieszkańcy Malborka, okazali się najlepszą spośród 27 sklasyfikowanych par, które w lipcu i sierpniu wzięły udział w GP. Jeśli nie wygrywali zawodów, to znajdowali się w ścisłej czołówce. Dzięki tej regularności zgromadzili łącznie 65 punktów (za zwycięstwo w turnieju można było otrzymać 12 pkt, a za kolejne miejsca na podium 10 i 8 pkt).

Drugie miejsce, ze stratą 11 punktów w klasyfikacji generalnej do zwycięzców, zajęła para tczewsko-malborska Piotr Łazarski - Zbigniew Kowalski. Trzecią lokatę w GP wywalczyła para malborska Wojciech Guzow - Sławomir Zemlik (34 pkt).