Grom Nowy Staw - Pogoń Prabuty 2:1 (1:1)

(JS)
Grom Nowy Staw pokonał 2:1 Pogoń Prabuty w zaległym spotkaniu 10 kolejki drugiej grupy V ligi. Był to ostatni ligowy mecz nowostawian w tym roku.

Mecz z Pogonią Prabuty piłkarze Gromu Nowy Staw mieli rozegrać na początku października, ale w wyniku wypadku samochodowego z udziałem zawodników Pogoni, którzy jechali na spotkanie w Nowym Stawie, termin meczu przełożono na 18 listopada.

Lepsi w zaległym spotkaniu okazali się gospodarze, którzy już w 10 minucie pojedynku objęli prowadzenie po golu Michała Siemaszko. Nowostawianie mieli później jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia, ale niewykorzystane sytuacje zemściły się golem Pogoni i do przerwy był remis.

Drugą i jak się później okazało zwycięską bramkę dla Gromu zdobył Mateusz Pańko w 60 minucie meczu.

Grom grał w składzie: Ćwiek - Lehle, Błażek, Daniela, Miśkiewicz (75 Kępiński), Siemaszko, Pańko, Cieślak, Łapiński (55 Przyłucki), Łudziński (55 Dajer), Szramka.

Dzięki temu zwycięstwu Grom awansował na szóste miejsce w tabeli. Nowostawianie zgromadzili w 15 meczach 23 punkty i do drugiego w tabeli miejsca (dającego awans do IV ligi) zajmowanego przez Czarnych Przemysław tracą 10 pkt.

Drugi piątoligowy zespół z powiatu malborskiego - Delta Miłoradz - tydzień wcześniej zakończył tegoroczną rywalizację ligową. Plasuje się na piątym miejscu w tabeli i ma na koncie 24 pkt.