Grom Nowy Staw z kolejnym zwycięstwem w IV lidze. Jest już lepiej, odbili się od dna

Bramka Krystiana Kielara (przy piłce) dała Gromowi trzy punkty.
Bramka Krystiana Kielara (przy piłce) dała Gromowi trzy punkty. Fot. Radosław Konczyński
W 11 kolejce nowostawski Grom poszedł za ciosem i w sobotę (10 października) wygrał z Wdą Lipusz 1:0, dzięki czemu wywindował się już w okolice środkowej strefy tabeli IV ligi.

Po serii trzech wyjazdowych meczów nowostawianie wreszcie mogli zagrać na swoim boisku. A poszli za ciosem, bo w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe 2:1 rezerwy Arki Gdynia. Tym razem wystarczyła jedna bramka, która padła w 20 minucie po rzucie rożnym i strzale Krystiana Kielara.

- Goście mieli przewagę, ale takie było nasze założenie, żeby oddać im pole. Jednak w pierwszej połowie na tę bramkę zasłużyliśmy - mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu. - Cieszy to zwycięstwo, drużyna ciężko zapracowała na trzy punkty, a ja jestem zadowolony, że zespół taktycznie wykonał to, co ćwiczyliśmy w tygodniu. Byliśmy dobrze zorganizowani.

Grom: Szafek - Rapińczuk, Kielar, Danielak (60 Włodarczyk), Ziewiec - Galeniewski (85 Wróbel), Jędrzejewski (90 Misarko), Jagiełło, Karczewski, Michalski (80 Orłowski) - Karwat (70 Suchcicki).

Dzięki tej wygranej sytuacja nowostawian w tabeli jest coraz lepsza. 11 punktów daje im miejsce w środku stawki. Teraz pojadą do Chojnic na mecz z rezerwami Chojniczanki, które mają o dwa punkty więcej.

Dużo zależy od tego, czy będą mieli posiłki z pierwszej drużyny. Ale my wygraliśmy dwa mecze, odbiliśmy się od dna i dalej musimy robić swoje - mówi Grzegorz Obiała.