Grom Nowy Staw zremisował z Cartusią Kartuzy. "Jest dwóch rannych, bez zabitych"

W 9 kolejce IV ligi Grom Nowy Staw dołożył do swojego dorobku jeden punkt. W sobotnim meczu (26 września) zremisował na wyjeździe z Cartusią Kartuzy.

Spotkanie w Kartuzach, rozgrywane już o godz. 11, dopiero co się rozpoczęło, a piłkarze Gromu już zdążyli zdenerwować swojego trenera. W 2 minucie stracili gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
- W pierwszej połowie zagraliśmy po prostu słabo. Sędzia pozwalał na dużo, a my nie podjęliśmy walki - mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu.

Po przerwie nowostawianie wykrzesali z siebie więcej ambicji i w 55 minucie zostali nagrodzeni. Po rzucie rożnym Krzysztof Danielak przedłużył głową piłkę, a do bramki skierował ją Jakub Jędrzejewski.

Wygrywając dzisiaj, byśmy odbili się od tej dolnej strefy tabeli, ale dobrze, że nie przegraliśmy. Jest dwóch rannych, bez zabitych - mówi Grzegorz Obiała. - Dużą robotę zrobił dzisiaj Sebastian Wojtowicz, który wrócił do bramki po długiej przerwie. Na pochwałę zasłużył też Jakub Jędrzejewski.

Grom: Wojtowicz - Galeniewski, Danielak, Kielar, Ziewiec Jędrzejewski, Kozak (65 Suchcicki), Karczewski, Włodarczyk (70 Serafin), Michalski, Karwat.

Jeżeli rezerwy Lechii nie wygrają w niedzielę swojego meczu z GKS Kowale, drużyna z Nowego Stawu zachowa 17 miejsce w tabeli (6 pkt, 7-12). W kolejnej serii spotkań Grom po raz trzeci z rzędu zagra na wyjeździe, z Arką II.