Grom znowu lepszy od Wierzycy Pelplin, Pomezania rozgromiła Szarżę

Piłkarze nowostawskiego Gromu mają sposób na Wierzycę Pelplin. Pokonali ją po raz drugi w tym sezonie IV ligi, tym razem na swoim boisku 1:0.

W sobotę do Nowego Stawu przyjechał niekwestionowany lider i murowany kandydat do awansu do III ligi. Kibice nie zawiedli się na spotkaniu, w którym trzecia drużyna podejmowała pierwszą, Wierzycę Pelplin. Obejrzeli mecz walki, po którym to ich drużyna dopisała sobie trzy punkty.

- Trochę źle weszliśmy w mecz, w pierwszej połowie źle układała się nam gra, ale po przerwie wpadliśmy w nasz właściwy rytm - opowiada Marek Kwiatkowski, trener Gromu. - Był to mecz walki przy małej liczbie sytuacji, ale bardzo ciekawy. Kosztował nas dużo zdrowia, bo moja drużyna niesamowicie się nagoniła.

W pierwszej połowie Grom miał trochę pecha, bo po strzale Karola Stysia piłka trafiła w słupek. Jedyna bramka meczu padła około 80 minuty. Po zagraniu Roberta Wesołowskiego wzdłuż bramki akcję zamknął Tomasz Grabowski , strzelając gola na wagę zwycięstwa.

Grom: Jóźwiak - Jagodziński, Czerwiński, Błażek, Miecznik - Wesołowski, Daukszys, Miśkiewicz (58 Piotrowski), Styś - Drewek (58 Danielak), Grabowski.

We wtorek (16 maja) nowostawianie zagrają w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. O godz. 17 podejmą Rodło Kwidzyn, które - co prawda - wycofało się z IV ligi, ale w rozgrywkach pucharowych bierze udział.

W V lidze z naszych drużyn grała tylko malborska Pomezania, która kontynuuje bardzo dobrą serię. W sobotę pokonała 5:0 Szarżę Krojanty po dwóch bramkach Piotra Sobieraja (13, 45), dwóch trafieniach Macieja Bełza (85, 90) i golu Kamila Dryjasa (23). Było to siódme ligowe zwycięstwo malborczyków z rzędu, a wliczając spotkanie pucharowe z GKS Przodkowo (2:0) - ósme.

Już w najbliższą środę (17 maja) Pomezania w ćwierćfinale PP na szczeblu wojewódzkim podejmie czwartoligowego Gryfa Słupsk. Początek o godz. 17.

Błękitni Stare Pole swój mecz w 25 kolejce V ligi rozegrają w niedzielę (14 maja). O godz. 15 podejmą Orła Subkowy.