MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Groźne sytuacje na drogach, wezwania do owadów i pożary traw. Tygodniowy raport Komendy Powiatowej PSP w Malborku

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
15 miejscowych zagrożeń, 5 pożarów i 1 alarm fałszywy odnotowała Komenda Powiatowa PSP w Malborku w minionym tygodniu (29 kwietnia – 5 maja). Interweniowała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza oraz zastępy OSP.

Tygodniowy raport KP PSP Malbork. Miejscowe zagrożenia

Jeśli chodzi o miejscowe zagrożenia, w ubiegłym tygodniu doszło do trzech zdarzeń drogowych, które zostały ujęte w strażackich statystykach. To wypadki w Kończewicach, na ulicy Czerskiego w Malborku (na jezdnię przewrócił się motocyklista) oraz na skrzyżowaniu ulic Koszalińskiej, Sprzymierzonych, Słupeckiej i Pola w Malborku (zderzyły się dwa samochody osobowe). Doszło też do kolizji na ul. Konopnickiej w Malborku.

Ciągiem dalszym wypadku na Czerskiego było wezwanie i lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który usiadł na placu przed KP PSP. Zabezpieczenie terenu przez strażaków też zostało ujęte jako miejscowe zagrożenie.

Interwencje na drogach dotyczyły też usuwania wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdów. W nocy 1 maja strażakom z OSP Stare Pole zajęło ponad 2 godziny neutralizowanie plamy oleju na drodze krajowej nr 22, rozciągniętej na około 3 km. Dzień później usuwali też plamę oleju na ul. Dworcowej w Starym Polu.

Pięć miejscowych zagrożeń można umieścić w „dziale” dotyczącym przyrody. Trzykrotnie (dwa razy w Malborku i raz w Tragaminie) strażacy interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi owadów błonkoskrzydłych; dwa wyjazdy miały na celu usunięcie konarów drzew stwarzających zagrożenie (Lisewo Malborskie, Pogorzała Wieś).

Pomoc potrzebna też była w mieszkaniach. Druhowie z OSP Stare Pole i OSP Ząbrowo wzięli udział w tzw. izolowanym zdarzeniu medycznym (sytuacja, gdy strażacy udzielają pomocy samodzielnie bez udziału pogotowia ratunkowego). Prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową pacjenta po nagłym zatrzymaniu krążenia.

Raport strażacki. Pięć pożarów i jeden alarm fałszywy

KP PSP w minionym tygodniu odnotowała też 5 pożarów. Jeszcze 29 kwietnia dogaszana była stodoła, która została podpalona dzień wcześniej. Ponadto, paliły się trawy w Kaczynosie Kolonii i na ul. Tczewskiej w Malborku, śmieci na ul. 10 Marca w Lisewie Malborskim i garaż na ul. Zwierzynieckiej w Nowej Wsi Malborskiej.

Jeden alarm fałszywy to wezwania do otwarcia mieszkania w Malborku (na prośbę innych służb).

Od początku 2024 roku do 5 maja włącznie KP PSP odnotowała 144 miejscowe zagrożenia, 73 pożary, 13 alarmów fałszywych, co razem daje 230 zgłoszeń.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Johnny Wactor nie żyje. Tragiczna śmierć znanego aktora

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto