Hokeista z Malborka zadebiutował w kadrze Polski, a regularnie strzela dla Sokołów Toruń

rk
Michał Nawrocki
Michał Nawrocki Fot. Archiwum Bombka Malbork
Hokejowy raport. Malborczycy grali w drużynach, do których zostali wypożyczeni. Na pierwszy plan wysuwa się jednak debiut Michała Nawrockiego w kadrze Polski do lat 16.

Michał Nawrocki, wychowanek UKS Bombek SP 3 Malbork, wziął udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski U-16 w Cieszynie i trzech meczach kontrolnych reprezentacji Polski do lat 16 z czeskimi drużynami. Biało-czerwoni przegrali z Witkowicami, a pokonali ekipy z Hawierzowa i Ostrawy-Poruby.

15-letni malborczyk wpadł w oko selekcjonerom po tym, jak w ubiegłym sezonie wraz z Sokołami Toruń, do których jest wypożyczony, zdobył wicemistrzostwo Polski U-14 i został królem strzelców. Michał nadal reprezentuje barwy drużyny z Torunia. Po powrocie ze zgrupowania rozegrał kolejne mecze w lidze młodzików. Sokoły pokonały ŁKH Łódź 22:3 i 9:1, a wychowanek Bombka zdobył 4 bramki. Bramki toruńskiej ekipy strzeże malborczyk Bartosz Grabara, który w pierwszym spotkaniu zachował czyste konto, grając przez dwie tercje, a w drugim dał się pokonać tylko raz.

Michał Sadowski, wychowanek UKS Bombek wypożyczony do MKS Sokoły Toruń, zagrał w meczach Centralnej Ligi Juniorów przeciwko Unii Oświęcim, zakończonych wynikami 4:2 i 3:4 po dogrywce. Malborczyk wpisał się na listę strzelców i była to jego pierwsza bramka w rozgrywkach CLJ.

Drużyna żaka młodszego, którą zawodnicy UKS Bombek SP 3 tworzą razem z Wikingami Elbląg i Niedźwiadkami Gdynia, po emocjonującym meczu pokonała GKS Stoczniowiec Gdańsk. Dwukrotnie wychodziła na prowadzenie 1:0 i 2:1, ale gdańszczanie wyrównali na dwie minuty przed końcem. Pięciominutowa dogrywka nie rozstrzygnęła spotkania, ale karne lepiej wykonywał zespół z malborczykami w składzie.

Wspólna drużyna zajmuje na półmetku rozgrywek 6 miejsce w 9-zespołowej tabeli, ma o jeden punkt mniej od Legii Warszawa. Na pierwszym miejscu są Sokoły Toruń.

Mateusz Mozołowski i Kacper Dorobek wraz z trenerem Sławomirem Nawrockim uczestniczyli w zgrupowaniu kadry Pomorza U-14 w Toruniu. Zgrupowanie ma na celu wyłonienie reprezentacji województwa pomorskiego, która będzie rywalizowała w rozgrywkach ze Śląskiem i Małopolską.

- Nasi zawodnicy na lodzie trenują zaledwie od tygodnia, drużyny przeciwne od sierpnia, a rozgrywki, w których uczestniczymy, rozpoczęły się w drugim tygodniu września - przypomina trener Sławomir Nawrocki.

W najbliższą niedzielę na lodowisku przy ul. Mickiewicza rozpoczną się rozgrywki Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie z udziałem ośmiu drużyn. Wstęp wolny. Mecze rozpoczną się już przed godz. 8.