Hokej. Wychowankowie Bombka Malbork złotymi medalistami mistrzostw Polski

MKS Sokoły Toruń/Facebook
Malbork dorobił się kolejnych mistrzów Polski w hokeju na lodzie w kategoriach młodzieżowych. Grając w barwach Sokołów Toruń, Łukasz Piór i Michał Król zdobyli złote medale w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży mającej rangę MP juniorów młodszych.

Jak doskonale wiadomo, w kategoriach żaków młodszych i starszych (U12 i U12) UKS Bombek Malbork od lat współpracuje z Wikingami Elbląg. Zjednoczone siły malborsko-elbląskie występują w rozgrywkach prowadzonych przez Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Hokeja na Lodzie.

Ale co w sytuacji, gdy utalentowany młody hokeista wchodzi w wiek młodzika i chce dalej grać? W takim przypadku doskonale przetarte są ścieżki do Torunia. Sławomir Nawrocki, trener malborskiego klubu, od lat współpracuje z tamtejszymi Sokołami, do których wypożyczani są wychowankowie Bombka. A że Sokoły są jednym z najsilniejszych krajowych ośrodków szkolenia młodzieży, to malborczycy, którzy tam trafiają, mają duże szanse na medale mistrzostw kraju. Ta tendencja właśnie się potwierdziła.

Pod koniec lutego w Tychach rozegrane zostały finały ogólnopolskiej olimpiady młodzieży (czyli MP juniorów młodszych).

Łukasz Piór i Michał Król, nasi zawodnicy grający na wypożyczeniu, zdobyli złote medale. Obydwaj są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu i reprezentują barwy MKS Sokoły Toruń, który okazał się bezkonkurencyjny w finałach – informuje Sławomir Nawrocki, trener UKS Bombek Alegre Malbork.

Drużyna z malborczykami w składzie musiała ciężko sobie zapracować na złoty sukces. W grupie Sokoły wygrały 5:4 z UKS Niedźwiadki Sanok i 3:2 z Naprzodem Janów oraz przegrały 2:3 z MOSM Tychy po dogrywce. W półfinale pokonały Podhale Nowy Targ 7:3, a w meczu o złoty medal znów spotkały się z Naprzodem i ponownie pokonały go 3:2.

- Dla Łukasza jest to kolejny medal mistrzostw Polski, wcześniej zdobył brązowy krążek w kategorii młodzika także z drużyną MKS Sokoły Toruń – przypomina Sławomir Nawrocki. - Dodam jeszcze, że w drużynie, która zdobyła złoto, zagrał także Miłosz Dobrzyński z Morąga, wychowanek Gromu Morąg, który został wypożyczony do Torunia z UKS Bombek. Jest także uczniem SMS Toruń.