I liga piłki ręcznej. Polski Cukier Pomezania Malbork bliżej utrzymania

(RK)
Szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii są na najlepszej drodze, by utrzymać I ligę dla Malborka. W pierwszym meczu gładko pokonali na wyjeździe AZS Politechniki Łódzkiej Uniwersytetu Łódzkiego.

Na sobotni mecz do Łodzi piłkarze ręczni Pomezanii jechali nie do końca pewni, co ich czeka i na co stać rywala. Wrażenie mógł robić wynik, jakim w I rundzie barażów łodzianie zapewnili sobie awans do kolejnego etapu, pokonując AZS UKW Bydgoszcz 40:31 na swoim parkiecie.

Malborczycy przystąpili do sobotniego pojedynku bardzo zmobilizowani. Już w pierwszej połowie wyraźnie pokazali, że nie zamierzają pozwolić rywalowi na pomieszanie sobie szyków. Do przerwy Pomezania prowadziła 14:7. W drugiej części spotkania utrzymała tę przewagę i zwyciężyła 26:19.

Najwięcej bramek dla gości rzucił niezawodny Mariusz Babicki - 5. Po 4 trafienia dołożyli Mateusz Hanis, Daniel Urbanowicz i Jakub Kościelny. Oprócz nich na listę strzelców wpisali się: Łukasz Jaszczyński 2, Łukasz Cielątkowski 2, Bartosz Walasek, Tomasz Romanowski 2 i Piotr Sadowski.