I liga piłki ręcznej. Remis Polskiego Cukru Pomezanii z ekipą SMS Gdańsk

RK
Marek Boneczko (nr 88) wziął na siebie ciężar zdobywania bramek w meczu z SMS.
W 4 kolejce grupy A I ligi szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii wywieźli punkt z trudnego terenu w Gdańsku. Zremisowali 35:35 z ekipą SMS.

Wiadomo było, że drużynę Polskiego Cukru Pomezanii czeka trudny mecz. Rywale wcześniej wygrali dwa mecze - z AZS Uniwersytet Warszawski i przed tygodniem, czym sprawili wielką niespodziankę, z Wybrzeżem Gdańsk.

- SMS to bardzo dobra drużyna. Trenują siedem razy w tygodniu, większość zawodników gra w kadrach narodowych - juniorów i młodzieżowej. Mają bardzo dobrego bramkarza, któremu wróżę wielką przyszłość. Na pewno czeka nas bardzo trudne zadanie - oceniał Igor Stankiewicz, trener Pomezanii, przed meczem i się nie pomylił.

W pierwszej połowie meczu w Gdańsku malborczycy przeżywali trudne chwile. W 20 minucie przegrywali już 7:12 (za www.sportowefakty.pl), ale potrafili wybrnąć z kryzysowej sytuacji. W 25 minucie doprowadzili do remisu 13:13, ale potem znowu inicjatywę przejął młody zespół gospodarzy i na przerwę zszedł przy przewadze 18:16.

W II połowie - jak podają sportowefakty.pl - bardzo długo utrzymywała się 2-, 3-bramkowa przewaga SMS. Na pięć minut przed końcem malborczycy tracili jednak już tylko 1 bramkę (przegrywali 30:31). W końcówce padała bramka za bramkę. Jeszcze na... sekundę przed końcem goście prowadzili, ale wtedy sędziowie podyktowali rzut karny dla gdańszczan. Ci nie zmarnowali okazji i wyrównali.

Formą strzelecką w ekipie malborczyków błysnął Marek Boneczko, który rzucił aż 12 bramek.