I liga. Polski Cukier Pomezania gładko wygrała z SMS Gdańsk

Szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii Malbork odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie I ligi. W sobotni wieczór, pomimo braków kadrowych, łatwo rozprawili się z młodzieżą SMS Gdańsk.

Mecz bez większej historii. Młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku tylko przez pierwsze 10 minut postawiła twarde warunki, kiedy to na tablicy świetlnej widniał remis 5:5, ale między 11 a 15 minutą malborczycy rzucili 4 bramki (Maciej Suwisz, Łukasz Cielątkowski, Łukasz Cieślak, Marek Baraniak) i prowadzili 9:5. Potem - mimo ambitnej postawy gości - uszczelnili obronę i systematycznie zwiększali przewagę bramkową. Po bramce najskuteczniejszego tego dnia Macieja Suwisza gospodarze zeszli na przerwę, mając 8 trafień więcej na koncie niż rywale (18:10).

Druga połowa przebiegała pod pełną kontrolą malborczyków. Na 5 minut przed końcem, po rzucie Mateusza Hanisa, Polski Cukier Pomezania prowadziła 28:18. Obie drużyny rzuciły jeszcze po jednej bramce (dla gospodarzy Damian Dobosz) i spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych 29:19.

- Odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo - komentował po syrenie końcowej trener Igor Stankiewicz, zwracając uwagę, że stało się tak pomimo braków kadrowych. - Ale zawodnicy, którzy zastąpili nieobecnych, wywiązali się ze swoich zadań.

Marcin Miedziński i Bartosz Starzyński są kontuzjowani, Marka Boneczko zatrzymały sprawy prywatne (Mateusz Hanis godnie go zastąpił na pozycji obrotowego), a Michał Potoczny znów został powołany na mecz superligi w barwach MMTS Kwidzyn. Dzieje się to, co już przed sezonem przewidywał trener Stankiewicz, a mianowicie, że zawodnik użyczony malborskiemu klubowi szybko zyska uznanie w oczach szkoleniowca MMTS. Warto też dodać, że Michał Potoczny otrzymał powołanie od selekcjonera Michaela Bieglera na konsultacje seniorskiej reprezentacji Polski, które w dniach 20-24 października odbędą się w Pruszkowie.

Po 6 kolejkach nowego sezonu Pomezania (10 pkt) jest wiceliderem grupy A I ligi. Kolejnym rywalem będzie beniaminek AZS AWF Biała Podlaska, ciągle bez punktów w rozgrywkach.

Polski Cukier Pomezania - SMS Gdańsk 29:19 (18:10)

Polski Cukier Pomezania: R. Kądziela, P. Kądziela - Suwisz 7, Cieślak 6, Perwenis 5, Cielątkowski 4, Baraniak 3, Hanis 2, Dobosz 1, Maluchnik 1 oraz Górski i Dukszto. Kary: 8 minut. Karne: 4/3.

SMS: Skrzyniarz - Mrozowicz 6, Moryto 5, Brukowicki 3, Majdziński 2, Orzechowski 1, Gasin 1, Kowalczyk 1 oraz Bekisz, Pawłowski, Salacz, Szot, Pietruszko, Szała. Kary: 14 minut. Karne: 2/1.