I liga. Remis Polskiego Cukru Pomezanii w Kościerzynie

Dla trenera Igora Stankiewicza mecze z Sokołem mają dodatkowy "ciężar gatunkowy". Do Malborka przyszedł właśnie z Kościerzyny. Fot. R. Konczyński
To pierwszy remis malborskiej drużyny w obecnym sezonie w grupie A I ligi piłki ręcznej mężczyzn. W sobotę (29 listopada) w 11 kolejce Polski Cukier Pomezania zremisowała z Sokołem Kościerzyna 26:26. To goście byli bliżsi zwycięstwa, więc pozostał niedosyt.

Szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii w tym sezonie już raz przegrali w Kościerzynie - w finale wojewódzkiego Pucharu Polski, ale wtedy trener Igor Stankiewicz dał pograć zmiennikom. Spotkanie ligowe w ramach 11 kolejki było dużo bardziej emocjonujące niż pojedynek pucharowy.

Od początku obie drużyny przywiązywały wielką wagę do obrony. Bardzo niski wynik 5:1 w 17 minucie (za SportoweFakty.pl) mówi sam za siebie. Niestety, to ekipa z Kościerzyny prowadziła, ale na szczęście malborczycy doszli rywali i objęli prowadzenie.
- Na przerwę schodziliśmy z dwubramkową zaliczką - mówi Waldemar Jastrzębski, prezes SPR Polski Cukier Pomezania.

Po pierwszej połowie malborska drużyna prowadziła 16:14. Mogło być lepiej, gdyby nie dwie stracone bramki przy stanie 16:12. Po przerwie przez dłuższy czas utrzymywała się kilku-, maksymalnie 4-bramkowa przewaga Pomezanii, ale w 24 minucie na tablicy widniał już remis 24:24. W końcówce zawodnicy zafundowali kibicom sporą huśtawkę nastrojów. Goście zdołali wyjść na prowadzenie 26:24, gospodarze z kolei potrafili doprowadzić do wyrównania.

- Początek drugiej połowy był niezły w naszym wykonaniu, ale potem rywale zmienili system obrony, zanotowaliśmy trochę strat, trochę niecelnych rzutów. Jeszcze przy stanie 26:26 mieliśmy okazję, lecz Maciek Suwisz nie trafił - relacjonuje prezes Jastrzębski. - Powinniśmy wygrać ten mecz, ale czasem potrzeba trochę szczęścia. Tego remisu nie szkoda jednak aż tak, jak porażki z Warszawianką.

Z Warszawianką malborczycy przegrali w 5 kolejce 27:28 (15:13) i była to jedyna porażka w sezonie. Remis z Sokołem też jest pierwszym, a oprócz tego Polski Cukier Pomezania ma na koncie 9 zwycięstw. W następnej kolejce czas na hit rundy. Do Malborka przyjedzie lider grupy A, spadkowicz z superligi - KPR Borodino Legionowo.

Polski Cukier Pomezania w meczu z Sokołem Kościerzyna (za SportoweFakty.pl): R. Kądziela, P. Kądziela, Sibiga - Cieślak 10, Perwenis 5, Boneczko 3, Suwisz 3, Dukszto 2, Miedziński 2, Baraniak 1 oraz Cielątkowski, Górski, Hanis, Maluchnik. Kary: 10 minut. Karne: 3/3.