18+

II liga siatkówki kobiet. Orzeł Malbork - SMS Police 0:3 (25:27, 19:25, 18:25) [ZDJĘCIA, cz.1]

Orzeł Malbork przegrał 0:3 z SMS Police w piątkowym (24 stycznia) meczu II ligi siatkówki kobiet. W sobotę seniorki Orła podejmą drugi zespół z Polic - Chemik II.

Przykrą niespodziankę sprawiły swoim sympatykom zawodniczki Orła Malbork w 12 kolejce II ligi. Podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka przegrały we własnej hali 0:3 z SMS Police, choć dla wielu kibiców z Malborka były murowanym faworytem w starciu z ostatnią drużyną w tabeli. Dla zawodniczek zespołu przyjezdnego jest to dopiero druga wygrana w sezonie.

Początek pierwszego seta nie zapowiadał takiego wyniku meczu. Dziewczyny Orła osiągnęły sporą przewagę punktową i wydawało się, że zakończenie pierwszej partii spotkania będzie formalnością. Niestety, rywalki szybko odrobiły stratę, a na tablicy świetlnej pojawił się wynik 20:20. Gospodynie znów zdołały osiągnąć przewagę i miały nawet dwie piłki setowe (24:22), ale nie wykorzystały obu szans na wygranie pierwszej partii. Sprawdziło się sportowe porzekadło, że niewykorzystane sytuację się mszczą. SMS walczył do końca i ostatecznie wygrał 27:25.

Podbudowane wygraną pierwszego seta zawodniczki SMS kontynuowały dobrą grę i wykorzystywały błędy siatkarek Orła. Ta część meczu zakończyła się wygraną zespołu z Polic 25:19. Podobnie było w trzeciej partii. W niej dziewczyny z Malborka zdobyły tylko 18 punktów.

W sobotę siatkarki Orła Malbork będą miały okazję do rehabilitacji po piątkowej porażce. O godz. 16 w hali Gimnazjum nr 3 zmierzą się z wiceliderkami tabeli Chemikiem II Police.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu Orzeł Malbork - SMS Police.