II liga siatkówki kobiet. Porażka Trefla Malbork z UŻKPS Kościan

Trefl Malbork przegrał w trzech setach mecz 16 kolejki II ligi kobiet z UŻKPS Kościan. Był to przedostatni mecz siatkarek z Malborka w tych rozgrywkach.

Drużyna UŻKPS Kościan była faworytem meczu rozegranego w sobotę (30 stycznia) w hali Gimnazjum nr 3. Trefl zajmuje 7 miejsce w tabeli II ligi, a w kadrze znajdują się głównie zawodniczki w wieku kadetki, a nawet młodziczki. Do Malborka przyjechały z kolei wiceliderki tabeli II ligi, zespół złożony ze starszych, bardziej doświadczonych siatkarek.

Różnicę dzielącą obie drużyny było widać zwłaszcza w dwóch pierwszych setach zakończonych zwycięstwami UŻKPS 25:16. Lepiej na tle rywalek podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka prezentowały się w trzeciej partii, która zakończyła się porażką 23:25.

Dodajmy, że część zawodniczek Trefla siedem godzin wcześniej rozegrało mecz w Stężycy, którego stawką był awans do finału mistrzostw województwa pomorskiego kadetek. Więcej o tym przeczytasz - TUTAJ

Siatkarkom Trefla pozostał do zagrania już tylko jeden mecz w tym sezonie II ligi. Na 20 lutego zaplanowane jest spotkanie z Armar Profi Auto Culmen Chełmno.