II liga siatkówki. Porażka Golden Orła Malbork z Gedanią Gdańsk [ZDJĘCIA]. Były dobre momenty, ale to nie wystarczyło

Dziewczynom Golden Orła Malbork nie udało się przełamać po dwóch porażkach w II lidze. Walczyły dzielnie do końca, ale uległy w trzech setach plasującej się kilka miejsc wyżej Gedanii Gdańsk.

Po zwycięstwach odniesionych nad zespołami poznańskimi (UKS ZSMS i SKF Forex Politechnika Poznańska) przyszły porażki z ASP Rumia 2:3 i Energą Truso Elbląg 0:3. W sobotni wieczór (27 października) malborska drużyna zajmująca przed tym spotkaniem 7 miejsce podejmowała zajmującą 3 lokatę Gedanię Gdańsk.

Pierwszego seta podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego przegrały do 19. Drugiego zaczęły źle, bo przegrywały już 5:13, jednak po serii świetnych zagrywek doprowadziły do wyrównania. Niestety, wtedy passa się skończyła, inicjatywę przejęły gdańszczanki, które wygrały drugą partię do 16.

Szkoda trzeciego seta. "Goldenki" weszły w niego niedobrze, bo przegrały 0:4, ale potem karta się odwróciła. Gdy w polu zagrywki pojawiła się Pola Dajnowska, gospodynie wyszły na prowadzenie, wypracowały kilkupunktową przewagę. Niestety, potem znów do głosu doszły rywalki i od stanu 19:19 wysforowały się na prowadzenie. Malborskie siatkarki nie dawały za wygraną nawet przy stanie 24:20 dla Gedanii. Obroniły trzy piłki meczowe. Niestety, więcej nie udało się ugrać.

Przypomnijmy, że rywalizująca w rozgrywkach II ligi drużyna Golden Orła składa się wyłącznie z juniorek, które rywalizują też w mistrzostwach województwa pomorskiego w tej kategorii wiekowej.