II liga siatkówki. Trefl Malbork przegrał w pięciu setach z SMS Police

Trefl Malbork przegrał 2:3 z SMS Police w 3 kolejce rozgrywek II ligi siatkówki kobiet. Kolejny mecz na własnym boisku zawodniczki z Malborka rozegrają dopiero 7 listopada.

Pierwsza partia meczu pomiędzy Treflem Malbork i SMS Police nie zapowiadała pięciosetowego boju w hali Gimnazjumnr 3. Zespół przyjezdny prezentował się znacznie lepiej na boisku, o czym świadczy wygrana w stosunku 25:14.

Role zmieniły się w drugim secie. Tym razem lepiej grały gospodynie, które odskoczyły rywalkom na kilka punktów i utrzymały tę przewagę do końca partii wygrywając ją 25:18.

Nastroje w obu drużynach zmieniały się jak na sinusoidzie, bo trzecia część meczu znów była jednostronnym widowiskiem i podobnie jak w pierwszym secie to policanki lepiej realizowały założenia przygotowane przez trenera, co przyniosło efekt w postaci wygranej 25:16.

Czwarty set miał "szalony" przebieg. Wydawało się, że siatkarki z Malborka nie będą miały kłopotu z doprowadzeniem do remisu, ale prowadząc 17:14 pozwoliły rywalkom na odskoczenie do stanu 17:20. Przy stanie 19:22 tym razem "zacięła" się gra SMS i Trefl zdobywając sześć kolejnych punktów wygrał 25:22.

W tie-breaku sportowych emocji już nie było. Drużyny zmieniały strony boiska przy stanie 8:1 dla SMS, a cały piąty set zakończył się wygraną SMS 15:4. Tym samym policanki zgarnęły w Malborku 2 punkty, a na koncie Trefla zapisany zostanie 1 pkt. Po trzech meczach Trefl ma ich więc 4 - 3 pkt. zdobył wygrywając 3:0 z WTS KDBS Bank Włocławek. W drugiej kolejce siatkarki z Malborka uległy 0:3 Orłowi Elbląg.

Przed Treflem dwa wyjazdowe spotkania z APS Rumia i Libero Starogard Gdański. Kolejny mecz na własnym boisku podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka zagrają 7 listopada z KS Murowana Goślina II.