II Powiatowa Malborska Liga Biegowa i Maszerująca [ZDJĘCIA cz. 1]. Cykl zainaugurowany, zostały jeszcze trzy etapy

rkZaktualizowano
189 biegaczy i 100 maszerów ukończyło pierwsze zawody w ramach drugiej edycji Powiatowej Malborskiej Ligi Biegowej i Maszerującej, które odbyły się w niedzielę (17 listopada).

Tak jak w poprzedniej edycji, uczestnicy startują z bieżni Stadionu Miejskiego przy ulicy Toruńskiej, ruszają na trasę ścieżkami po parku i wracają na stadion. Do pokonania jest około 5 kilometrów. Podczas pierwszych zawodów drugiej edycji w niedzielne popołudnie pierwszy do mety dotarł malborczyk Łukasz Godlewski z Godlewski Runners – 17,20 minuty, przed Krzysztofem Białkowskim z Rozajn (gm. Gardeja) – 17,31 i Kamil Ołowskim z Dzierzgonia – 17,37.
Wśród kobiet zwyciężyła Kamila Grzonka z Bytoni, zawodniczka Sokoła Zblewo – 19,55, przed Natalią Ruchlewicz ze Sztumu – 20,26 i Joanną Dziewiatowską z Tuchomia – 21:12.

Na trasie biegowej nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych. Wójt Miłoradza Arkadiusz Skorek zajął 55 miejsce z czasem 22,59 minuty. Marek Charzewski, burmistrz Malborka, jak zresztą mówił podczas otwarcia imprezy, zabezpieczał tyły. Metę przekroczył na 179 miejscu w czasie 33,27 minuty.

W rywalizacji nordic walking zwyciężyli Maciej Wiśniewski z Grupy Malbork – 31,05 i Joanna Gibas z Elbląga – 33,36

Kolejne zawody w ramach cyklu organizowanego przez firmę Organizacja Imprez Sportowych Valdano i partnerów odbędą się 15 grudnia, 26 stycznia i 23 lutego, zawsze o godz. 12. Do klasyfikacji końcowej będą sumowane wyniki z poszczególnych etapów. Kto będzie miał najniższy czas, ten wygrywa itd.

II Powiatowa Malborska Liga Biegowa i Maszerująca - I etap [...