III liga. Grom Nowy Staw - Bałtyk Gdynia. Gospodarze zdobyli cenne trzy punkty w derbach Pomorza na dole tabeli

rk
W 15 kolejce III ligi nowostawski Grom zrehabilitował się za wcześniejszą wyjazdową porażkę z Nielbą Wągrowiec. W sobotę (2 listopada) w derbach Pomorza pokonał 2:1 Bałtyk Gdynia.

W meczu 17 z 18 drużyną, czyli Gromu z Bałtykiem podział punktów nikogo nie zadowalał. Tym bardziej, że zwycięstwo przy sprzyjających wiatrach (wynikach spotkań Kotwica Kołobrzeg - Nielba Wągrowiec i Gwardia Koszalin - Sokół Kleczew) pozwoli wydostać się ze strefy spadkowej.

Po sobotnim meczu w Nowym Stawie kibice mogą tylko się cieszyć, że w składzie ich drużyny jest jej kapitan, Robert Wesołowski.
- Robert zrobił nam mecz, sam zdobył dwie bramki, wypracował też inne sytuacje - mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu.

Nowostawianie objęli prowadzenie w 20 minucie po tym, jak ich kapitan wykorzystał błąd gości - przejął podanie obrońcy do bramkarza i w sytuacji "sam na sam" strzelił pierwszego gola. Prowadzeniem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa, a na początku drugiej Grom mógł prowadzić 3:0, tyle że dogodnych sytuacji nie wykorzystali Dariusz Staniaszek i Kamil Piotrowski. Za to gdynianie w 70 minucie doprowadzili do wyrównania po uderzeniu z dystansu, obronie Arkadiusza Moczadło i celnej dobitce.

Gdy już wydawało się, że nikt nie będzie zadowolony z wyniku, tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Robert Wesołowski po indywidualnej akcji zdobył zwycięską bramkę dla Gromu.

- Mecz miał różne fazy, ale generalnie był wyrównany. Ja Bałtyk oceniam wyżej niż Nielbę, z którą przegraliśmy przed tygodniem. Dla nas każdy punkt jest ważny, a dziś na pewno zdobyliśmy trzy bardzo cenne punkty. Teraz przed nami dwa "finały", czyli dwa ostatnie mecze w rundzie jesiennej, z Kotwicą Kołobrzeg i Jarotą Jarocin - mówi Grzegorz Obiała.

Grom: Moczadło - Stawikowski, Jagiełło, Błażek, Gwóźdź - Zaleski (70 Rapińczuk), Karczewski (46 R. Zieliński), Piotrowski, D. Zieliński, Wesołowski - Staniaszek (75 Daukszys).

To było trzecie zwycięstwo nowostawian w tym sezonie. Na koncie mają 13 punktów, a w następnej kolejce również zagrają na swoim stadionie. 9 listopada o godz. 13 podejmą Kotwicę Kołobrzeg, która wciąż zalicza się do grona kandydatów do awansu.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0