III liga. Grom Nowy Staw - Kotwica Kołobrzeg 0:1 [ZDJĘCIA]. Goście kończyli w dziesięciu

Niespodzianki nie było. W przedostatniej kolejce rundy jesiennej III ligi Grom Nowy Staw przegrał na swoim boisku 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg.

Przeciwnicy - piąta drużyna ligi - nadal zaliczają się do grona pretendentów do awansu. Nowostawianie przed sobotnim meczem zajmowali 16 miejsce. Na boisku przy Sportowej goście mieli przewagę, byli zespołem lepszym, ale mimo wszystko to nie była przepaść taka, jak w tabeli.

Gospodarzom w całym spotkaniu, niestety, nie udało się wypracować stuprocentowej okazji bramkowej. W pierwszej połowie trochę nastraszył rywali Dariusz Staniaszek, zagrywając piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale tam nie było nikogo z biało-niebiesko-czarnych.

Drużyna z Kołobrzegu zdobyła bramkę w 27 minucie, ale przy strzale z bliskiej odległości sędzia dopatrzył się spalonego i jej nie uznał. Na cztery minuty przed przerwą goście rozmontowali obronę Gromu serią podań z lewej strony boiska i zagraniem spod linii końcowej na środek pola karnego, gdzie Sebastian Deja dostawił stopę - tym razem gol zdobyty prawidłowo i 0:1.

Na początku drugiej połowy kołobrzeżanie przeprowadzili kopię tej akcji, ale tym razem - na szczęście - nie skończyło się bramkę. Nieliczni kibice nie oglądali potem zbyt wielu sytuacji bramkowych. Jeśli chodzi o nowostawian, można mówić o dwóch okazjach, gdzie chociaż trochę "zapachniało" golem. Najpierw szarżującego lewą stroną pola karnego Piotra Zaleskiego powstrzymała obrona Kotwicy. A w 78 minucie gospodarze przeprowadzili swoją najbardziej składną akcję w tym meczu. Na środku boiska piłkę przejął Kamil Piotrowski, następnie Mateusz Daukszys posłał długie podanie do Roberta Wesołowskiego, który ruszył lewą stroną i w polu karnym wycofał do Igora Michalskiego. Jego strzał zablokował jednak obrońca.

Od 80 minuty - po drugiej żółtej kartce dla zawodnika Kotwicy - nowostawianie grali w przewadze, ale nie udało się tego wykorzystać, mimo że sędzia przedłużył spotkanie o 5 minut.

Grom: Moczadło - Stawikowski (77 Michalski), Błażek, Jagiełło, Gwóźdź - Zaleski (62 Janowski), R. Zieliński (58 Daukszys), D. Zieliński, Piotrowski, Wesołowski - Staniaszek.

Zespół z Nowego Stawu spadł na 17 miejsce w tabeli. W ostatnim meczu rundy zagra na wyjeździe z szesnastą Jarotą Jarocin.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio

Materiał oryginalny: III liga. Grom Nowy Staw - Kotwica Kołobrzeg 0:1 [ZDJĘCIA]. Goście kończyli w dziesięciu - Malbork Nasze Miasto