III liga kobiet. Jastrząb Malbork pokonał lidera z Luzina [ZDJĘCIA]. Gospodynie waleczne i skuteczne

Piłkarki z Malborka rozegrały w sobotę (18 maja) dobry mecz. Na swoim boisku pokonały 4:1 (2:0) liderki pomorskiej grupy III ligi kobiet, GOSRiT Luzino.

Gospodynie, bardzo zmobilizowane, rozpoczęły sobotnie spotkanie od mocnego uderzenia, bo objęły prowadzenie już w 1 minucie po strzale Katarzyny Deranek. Ledwie trzy minuty później ta sama zawodniczka zdobyła swoją drugą bramkę, a Jastrząb bezpieczne prowadzenie utrzymał do końca pierwszej połowy.

Tuż po przerwie przewaga stopniała do jednego gola. Rywalki zmniejszyły stratę po błędzie w obronie i kontrze. Ale potem miejscowe piłkarki grały już uważnie i nie pozwoliły sobie na więcej pomyłek, a same jeszcze dwukrotnie cieszyły się z bramek. Najpierw dośrodkowanie Wioletty Stec wykorzystała Paulina Lublewska, uderzając głową niemal z linii bramkowej. Wynik ustaliła Karolina Pawlikowska, strzelając po długim rogu obok bezradnej bramkarki.

AKP Jastrząb: Podjaska (40 Ćwiklińska) - Dryla, Lewandowska, Mąkowska, Jurgielewicz - Laskowska (51 Stec), Kurek, Kamińska, Deranek - Lublewska, Pawlikowska.

Po sobotnim zwycięstwie drużyna z Malborka ma 42 pkt i traci do zespołu z Luzina sześć "oczek". Podopieczne trenera Janusza Kozieła zajmują 3 miejsce, ale w niedzielę po południu zmierzą się Sztorm II Gdańsk i GKS Żukowo, które znajdują się tuż za Jastrzębiem.