III liga kobiet. Jastrząb Malbork rozgromił Potok Pszczółki [ZDJĘCIA]. Strzelały dwie piłkarki

Piąte zwycięstwo w tym sezonie pomorskiej III ligi kobiet odniosła drużyna AKP Jastrząb. Drużyna z Malborka w sobotę (20 października) na swoim boisku łatwo pokonała Potok Pszczółki 5:0.

Rywalki to drużyna z dolnych rejonów tabeli. W sobotnim meczu, rozegranym na głównej płycie Stadionu Miejskiego przy ulicy Toruńskiej, praktycznie nie stworzyła zagrożenia pod bramką Jastrzębia. Gospodynie szybko objęły prowadzenie. Po dośrodkowaniu Katarzyny Deranek piłkę przed polem karnym przyjęła Klaudia Kamińska i uderzyła płasko przy słupku.

Na 2:0 podwyższyła Deranek, która wygrała walkę o futbolówkę z zawodniczką Potoku, wbiegła w pole karne i zdecydowała się na strzał. Błąd popełniła bramkarka, której to uderzenie "przełamało" palce. Malborska drużyna cały czas przeważała, a podkreśliła to trzecim golem jeszcze przed przerwą. Kamińska urwała się rywalkom po lewej stronie i kolejnym płaskim strzałem zdobyła swoją drugą bramkę. W drugiej połowie Jastrząb kontrolował sytuację, a po jednym trafieniu zanotowały ponownie Deranek i Kamińska (druga z nich skompletowała hat-tricka).

Zespół z Malborka ma na koncie 5 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki i z 16 punktami zajmuje 5 miejsce, ale dopiero w niedzielę swoje mecze rozegrają AP LG II i Pogoń II Tczew. Jastrząb w następnej kolejce zagra na wyjeździe z liderkami, GKS Żukowo.