III liga kobiet. Jastrząb Malbork z szóstym zwycięstwem w sezonie. Pokonał rezerwy Pogoni Tczew [ZDJĘCIA]

Ważne trzy punkty zdobyły piłkarki III-ligowego Jastrzębia Malbork. W sobotę (26 października) pokonały na swoim boisku 3:1 rezerwy II-ligowej Pogoni Tczew.

Malborski Jastrząb chce awansować do II ligi, więc takie mecze musi wygrywać. Podopieczne Janusza Kozieła kontrolowały sytuację na boisku, aczkolwiek niewiele brakowało, by pierwsze straciły gola. W zamieszaniu na polu karnym Jastrzębia jak rasowa obrończyni spisała się skrzydłowa Katarzyna Deranek, która wybiła piłkę z linii bramkowej.

Gospodynie objęły prowadzenie właśnie po akcji Deranek. W 16 minucie piętnastolatka ładnym uderzeniem zza pola karnego przelobowała bramkarkę Pogoni. Gra była dość wyrównana, ale miejscowe dobrze radziły sobie w defensywie, a w 37 minucie podwyższyły wynik. Doszło do tego z pewną pomocą golkiperki gości, która dała się zaskoczyć Klaudii Kamińskiej po strzale z dystansu. Piłka po koźle wpadła do siatki nad bramkarką.

W drugiej połowie długo żadnej z drużyn nie udawało się zmienić wyniku. Za to w końcówce kibice obejrzeli dwa trafienia. Trzecią bramkę dla Jastrzębia zdobyła Paulina Lublewska w 81 minucie. Kilka minut później tczewianki strzeliły honorowego gola.

Jastrząb: Ćwiklińska - Siemińska, Lewandowska, Mąkowska, Dryla (56 Jurgielewicz) - Deranek, Kurek, Kamińska, Stec - Lublewska, Pawlikowska.

Walka o awans będzie bardzo zacięta. Drużyna z Malborka (6 zwycięstw, 2 porażki) po jedenastu kolejkach z 18 punktami zajmuje 2 miejsce i traci dwa "oczka" do Lechii Gdańsk. Po piętach obu drużynom depczą Marcus Gdynia i Lew Lębork. 2 listopada Jastrzębia czeka trudne wyjazdowe spotkanie z Marcusem. Tym meczem malborskie piłkarki skończą rundę jesienną, bo w ostatniej kolejce znowu pauzują, tak został ułożony terminarz w tym sezonie.

FLESZ: Kobe Bryant - oto nieznane fakty z życia legendy