III liga kobiet. Leier Olimpico Malbork rozgromiło Unię Korzybie

Piłkarki Olimpico Malbork pokonały 6:1 Unię Korzybie w trzecim wiosennym meczu rozgrywek III ligi. Relację z meczu nadesłał trener Jerzy Wnuk-Lipiński.

Przy pięknej pogodzie w sobotę (25 kwietnia) zawodniczki Leier Olimpico Malbork udały się do Unii Korzybie rozegrać swój dziesiąty już mecz ligowy. Gospodynie to przedostatnia drużyna III Pomorskiej Ligi Kobiet mająca na koncie 6 punktówi zajmująca 7 miejsce w tabeli. Faworytami były zawodniczki z Malborka.
Pierwszą bramkę w ósmej minucie spotkania na 1:0 dla Leier Olimpico Malbork strzeliła z rzutu rożnego Izabela Betcher. Wydawało się, iż mecz będzie jednostronny i wpadnie dużo bramek, ale niestety - im łatwiejszy przeciwnik, tym trudniej się gra. Najbardziej można się było zirytować tym, iż gospodynie grały w dziesiątkę w pierwszej połowie z powodu braku zawodniczek i tylko jedną bramkę zdobyliśmy.
Cała pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Olimpico aż do 34 minuty. Wioleta Borsuk z Unii Korzybie znalazła się sam na sam z naszą bramkarką Klaudią Białowąs i zdobyła gola wyrównującego.
Druga połowa to już inna gra zawodniczek Leier Olimpico Malbork. Mimo, iż gospodynie uzupełniły skład, to przegrały całe spotkanie 1:6, a strzelczyniami bramek dla Olimpico były Karolina Pawlikowska w 42 i 53 minucie, Olivia Wróbel 67 minucie, Julia Klonowska 71 minucie i Martyna Gardyjasz w 74 minucie.
Wynik spotkania jest do przyjęcia, ale gra, którą zafundowały zawodniczki z Malborka, już nie. To było bardzo słabe spotkanie w ich wykonaniu, przy ambitnej grze gospodyń. Następny mecz Olimpico zagra w Malborku na boisku przy ul. Parkowej ze Sztormem Gdańsk, liderem tabeli. Początek spotkania o godzinie 14.
Leier Olimpico Malbork: Klaudia Białowąs, Karolina Pawlikowska, Agnieszka Gdaniec, Anna Siemińska, Aleksandra Laskowska, Izabela Betcher, Weronika Niezgoda, Natalia Kwiatkowska, Julia Klownowska, Karolina Głowińska, Agata Jasińska, Martyna Gardyjasz, Łucja Dałkszys.

Informacja nadesłana przez Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Leier Olimpico Malbork