III liga kobiet. Malborski Jastrząb zremisował z rezerwami Pogoni Tczew na swoim boisku [ZDJĘCIA]

Drużyna AKP Jastrząb Malbork podzieliła się punktami z Pogonią II Tczew w meczu 17 kolejki pomorskiej grupy III ligi kobiet. Do przerwy podopieczne Janusz Kozieła przegrywały 0:1, ale na początku pierwszej połowy doprowadziły do wyrównania.

W sobotnim meczu na sztucznej murawie przy ulicy Toruńskiej gospodynie przeważały, ale to one straciły gola po strzale z bliskiej odległości. Po przerwie malborskie piłkarki zagrały z większą determinacją, przycisnęły przeciwniczki, zamykając je na ich połowie boiska, ale udało się zdobyć tylko jedną bramkę. Katarzyna Deranek przejęła piłkę w polu karnym i uderzyła pod poprzeczkę.

Jastrząb grał w składzie: Podjaska - Dryla, Lewandowska, Mąkowska, Jurgielewicz - Deranek, Kamińska, Kurek, Laskowska -Stec (65 Ćwiklińska), Pawlikowska.

To była czwarta kolejka w rundzie wiosennej. Na inaugurację Jastrząb zdobył trzy punkty walkowerem, bo Stal Jezierzyce nie dojechała na mecz. Następnie był remis 1:1 z Akademią Piłkarską LG II i porażka 0:1 ze Sztormem II Gdańsk. Już w środę (17 kwietnia) kolejna seria spotkań, w której malborska drużyna pauzuje, a następny mecz dziewczyny rozegrają 27 kwietnia na wyjeździe z Zenitem Łęczyce.

Jastrząb (15 meczów, 32 pkt) jest w piąty w tabeli i traci sześć punktów do prowadzącego zespołu KTS-K GOSRiT Luzino (16 meczów).